ZGŁOSZENIA NA TORUŃSKI FESTIWAL NAUKI I SZTUKI 2024

fot. Andrzej Romański

Do dnia 23 listopada 2023 r. istnieje możliwość zgłaszania imprez na Toruński Festiwal Nauki i Sztuki, którego 22. edycja odbędzie się w dniach 20-22 kwietnia 2024 r. Zainteresowane osoby proszone są o wysłanie zgłoszenia wydarzenia mailowo na adres joanacie@umk.pl do 23.11.2023, poprzez przesłanie ogólnej informacji zawierającej niżej wyszczególnione treści.

Zgłoszenie powinno zawierać:

• tytuł wydarzenia - do 121 znaków ze spacjami
  • krótki opis - do 1000 znaków ze spacjami
  • dzień – 20.04, 21.04 lub 22.04.2024
  • rodzaj wydarzenia (np. warsztat, wykład itp.)
  • grupa odbiorców (np. przedszkolaki, kl. I-III, młodzież ze szkół średnich, seniorzy itp.)
  • liczba uczestników w jednym powtórzeniu
  • łączna kwota niezbędna na zakup materiałów i ewentualne zlecenie usług (bez honorariów dla prowadzących).

Tegoroczna edycja zorganizowana jest pod hasłem OTWARTOŚĆ, jednak bloki i wydarzenia w ich ramach mogą, ale nie muszą być związane z hasłem wiodącym. Zgodnie z przyjętą przez Radę Programową formułą, program Festiwalu będzie złożony z bloków tematycznych. Cztery z nich są już nazwane i są to: „Akcja-Edukacja”, „Naukowe Miasteczko”, „Piknik naukowy” oraz „Jaskinia mądrości”. Możliwe jest również zgłoszenie własnej propozycji dodatkowego bloku imprez, tzn. kilku wydarzeń związanych ze sobą tematycznie oraz odbywających się w jednej strefie – np. na Wydziale Sztuk Pięknych.

Organizatorzy zwracają uwagę na to, iż istnieje możliwość pozyskania sponsora imprezy, jednak będzie wymagało to zgłoszenia do Biura Festiwalu (p. Anna Wielbińska, ul. Reja 25, tel. 56 611 49 32, festiwal@umk.pl).