Kontaktul. Sienkiewicza 30/32, 87-100 Toruń

Mobilni z NAWĄ

Projekty trojga naukowców z UMK: dr. hab. Przemysława Żywiczyńskiego, prof. UMK, dr. Sławomira Wacewicza i dr hab. Anny Branach-Kallas, prof. UMK z Katedry Filologii Angielskiej zostaną dofinansowane w ramach Programu im. Bekkera, realizowanego przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej.

Artyści u medyków

Od 4 grudnia w Rektoracie Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy (budynek A przy ul. Jagiellońskiej 13) można zwiedzać wystawę "Anatomia człowieka", która łączy świat sztuki ze światem nauk medycznych.

Mocni w StRuNie

Wśród laureatów 8. edycji ogólnopolskiego konkursu StRuNa, podsumowującego aktywność naukową kół i innych organizacji studenckich, znaleźli się również przedstawiciele UMK.

Prof. Stefan Gierowski doktorem honoris causa UMK

Prof. Stefan Gierowski – jedna z najwybitniejszych indywidualności współczesnej sztuki, żywa legenda awangardy malarskiej drugiej połowy XX wieku został uhonorowany tytułem doktora honoris causa Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

zdjęcie

NAWA - rekrutacja doktorantów i pracowników piszących doktorat na wyjazdy zagraniczne

Wiadomości dotyczące rekrutacji w Programie Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej

Numizmatyczne sukcesy

Dwie monety zaprojektowane przez dr. Sebastiana Mikołajczaka z Zakładu Rzeźby Wydziału Sztuk Pięknych UMK zostały nagrodzone w międzynarodowych konkursach.

"Gloria Artis" za ochronę zabytków

Prof. dr hab. Jadwiga Łukaszewicz z Wydziału Nauk Historycznych UMK została uhonorowana najwyższym odznaczeniem przyznawanym w dziedzinie kultury – złotym medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.