Kontakt ul. Sienkiewicza 30/32, 87-100 Toruń
tel.: (+48) 56-611-38-10

Pomoc psychologiczna i inne formy wsparcia

Na naszym uniwersytecie od 1 stycznia 2021 r. funkcjonuje Uniwersytecki Ośrodek Wsparcia i Rozwoju Osobistego. Przeznaczony jest dla studentów, doktorantów i pracowników uczelni. Jego celem jest wykorzystanie zasobów i możliwości uczelni tak, aby każdy szukający wsparcia odnalazł właściwą, bezpłatną i profesjonalną pomoc. Z Ośrodkiem współpracują dwie psycholożki: dr Magdalena Cyrklaff-Gorczyca i mgr Barbara Lorek, do których można zwrócić się po pomoc psychologiczną. Oferowana jest również pomoc psychiatryczna, z której może skorzystać każdy potrzebujący student, doktorant i pracownik Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.
Z ośrodkiem współpracują pełnomocnicy JM Rektora:

Więcej informacji na stronie: https://wsparcie.umk.pl/pages/main_page/.

———————————–

Zapraszamy również do zapoznania się z projektem Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej zatytułowanym „Strefa komfortu PSRP” https://wsparciepsychologiczne.psrp.org.pl/. To projekt skierowany do wszystkich studentów z całej Polski polegający na wsparciu psychologicznym.

W ramach tej inicjatywy każdy student ma możliwość skorzystania z indywidualnej pomocy online oraz wzięcia udziału w webinariach prowadzonych przez specjalistów.

Możliwe są indywidualne, bezpłatne rozmowy online z psychoterapeutami – specjalistami Kliniki Terapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS w Warszawie. Na rozmowę indywidualną w ramach teledyżuru psychoterapeutycznego każdy ze specjalistów ma zaplanowane 30 minut. Jest to rozmowa, w której możesz przedstawić swój problem, a terapeuta udzieli Ci odpowiedzi i informacji zgodnych z jego najlepszą wiedzą na temat możliwości pomocy. Tu można zapisać się na konsultacje indywidualne: https://wsparciepsychologiczne.psrp.org.pl/rejestracja/.

Na stronie dostępne są także artykuły psychologiczne https://wsparciepsychologiczne.psrp.org.pl/#artykuly oraz publikacje https://wsparciepsychologiczne.psrp.org.pl/publikacje/. Na prośbę Przewodniczącego Parlamentu Studentów RP, Pana Mateusza Grochowskiego, szczególnie polecamy publikację dotyczącą mitów związanych ze zdrowiem psychologicznym. Dzięki projektowi można poznać odpowiedzi na nurtujące nas często pytania, m.in. w jaki sposób radzić sobie z lękiem, jak produktywnie wykorzystać czas oraz jakie sygnały mogą świadczyć o złym stanie zdrowia psychicznego zarówno naszego, jak i naszych bliskich.

Projekt realizowany w ramach zadania zleconego przez Ministra Edukacji i Nauki.