ul. Sienkiewicza 30/32, 87-100 Toruń
tel.: (+48) 56-611-38-10

Noc innowacji 2021

Wydział Sztuk Pięknych UMK został partnerem Fundacji Digital Poland w ramach Nocy Innowacji, wydarzenia, którego celem jest promocja dokonań świata nauki i innowacji powstających w Polsce. Noc Innowacji, która odbędzie się w całej Polsce już po raz trzeci 9 października 2021 roku w ramach Digital Festival, wzmacnia współpracę między biznesem i światem nauki, ułatwiając budowanie połączeń, wzajemne przenikanie się idei i doświadczeń. To idealna okazja, aby zaprezentować osiągnięcia polskiej nauki, a także pokazać, jak cyfryzacja,
zaawansowane technologie i robotyka zmieniają nasz świat
. Dotychczasowe edycje Nocy Innowacji to ponad 130 spotkań i wydarzeń w 14 miastach w całej Polsce, m.in. Warszawie, Gdańsku, Poznaniu, Wrocławiu, Łodzi czy Płocku.
Partnerzy Nocy Innowacji
po zmroku otworzą drzwi swoich laboratoriów i sal badawczych dla wszystkich zainteresowanych kulisami opracowywania najnowszych osiągnięć technologii. Analogicznie do zeszłorocznej edycji, która odbyła się z sukcesem, w nowej, pandemicznej rzeczywistości wydarzenia odbędą się w formule hybrydowej. Konserwatorzy Wydziału Sztuk Pięknych UMK z Centrum Badań i Konserwacji Dziedzictwa Kulturowego zaprezentują najnowocześniejszą aparaturę i innowacyjną metodykę, wykorzystując lasery, fluorescencję rentgenowską, tomografię optyczną georadar i różne techniki obrazowania, a także druk i skanowanie 3D.

Więcej szczegółów już wkrótce!

Prezentacja wydarzenia Noc Innowacji