Kontaktul. Sienkiewicza 30/32, 87-100 Toruń
tel.: (+48) 56-611-38-10

Rekrutacja 2019 - ważne terminy

obrazek: fot.Andrzej Romański]
fot. Andrzej Romański

Do czwartku 11 lipca potrwa rejestracja kandydatów na studia stacjonarne I stopnia i jednolite studia magisterskie na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu w roku akademickim 2019/2020.

Chętni do podjęcia studiów (na większości kierunków) powinni tego dnia do godz. 23:59 założyć elektroniczne konto w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów i dokonać opłaty rekrutacyjnej. Zapisy kandydatów na niektóre z kierunków artystycznych z oferty UMK zakończą się wcześniej.

UMK w roku akademickim 2019/2020 oferuje ponad 100 kierunków studiów, również anglojęzycznych. Na stronie www.umk.pl/kandydaci/ znaleźć można pełną ich listę, opisy, wymagania rekrutacyjne oraz informację, jakie perspektywy zawodowe czekają absolwentów.

Rejestracja na większość kierunków pierwszego stopnia i jednolite studia magisterskie w trybie stacjonarnym zakończy się 11 lipca o godz. 23:59 (wyniki zostaną ogłoszone 16 lipca).

W przypadku studiów drugiego stopnia - rejestracja na kierunki w trybie stacjonarnym z oferty UMK w Toruniu potrwa do 31 lipca (wyniki zostaną ogłoszone 5 sierpnia), na kierunki stacjonarne i niestacjonarne II stopnia w Collegium Medicum do 10 września.

Chętni do podjęcia studiów niestacjonarnych w kampusie toruńskim UMK (zarówno I, jak i II stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich) powinni założyć sobie konto w systemie IRK, wnieść opłatę rekrutacyjną i złożyć komplet dokumentów do 20 września.

Kandydaci na niektóre kierunki artystyczne mają mniej czasu na rekrutacyjne formalności. Do 4 lipca (do godz. 23:59) konta w IRK powinni mieć założone chętni do studiowania konserwacji i restauracji dzieł sztuki, sztuki mediów i edukacji wizualnej oraz grafiki, a do 9 lipca kandydaci na kierunki architektura wnętrz oraz malarstwo.

Harmonogram rekrutacji na studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie na UMK w Toruniu

Harmonogram rekrutacji na studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie w Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy

Oprócz rejestracji w systemie IRK, kandydaci powinni dokonać opłaty rekrutacyjnej w wysokości 85 zł/kierunek. Opłata za kierunek/specjalność, na który/ą obowiązują egzaminy praktyczne, wynosi 150 zł.

Inne ważne informacje na temat rekrutacji 2019 na UMK są dostępne tutaj.

Rekrutacyjne formalności są drobiazgowo opisane na stronie: www.umk.pl/kandydaci/krok-po-kroku/

pozostałe wiadomości