REKRUTACJA NA STUDIA II STOPNIA. HARMONOGRAM

fot. Andrzej Romański

Oferta studiów II stopnia na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika to prawie 70 kierunków na wszystkich wydziałach toruńskiego i bydgoskiego kampusu. Rekrutacja już trwa.

Na Wydziale Sztuk Pięknych UMK zapraszamy na cztery kierunki studiów II stopnia: Architekturę wnętrz, Sztukę mediów i edukację wizualną, Ochronę dóbr kultury, Historię sztuki.

Architektura wnętrz – II stopień. Obowiązuje rejestracja w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów (IRK) i wniesienie opłaty rekrutacyjnej. O przyjęcie mogą ubiegać się kandydaci, którzy posiadają tytuł licencjata kierunku architektura wnętrz lub tytuł licencjata, inżyniera, magistra lub równoważny kierunków: architektura, wzornictwo. Szczegółowe wymagania opisane są TU. Rekrutacja przebiega w dniach 27.07-28.07.2023 r. (czwartek-piątek). 26.07. zostaną rozesłanie zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną. Rozmowa kwalifikacyjna: 27-28.07., godz. 9.00-17.00 w sali 18 przy ul. Szosa Bydgoska 50/56.

Sztuka mediów i edukacja wizualna – II stopień. Obowiązuje rejestracja w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów (IRK) i wniesienie opłaty rekrutacyjnej. O przyjęcie mogą ubiegać się kandydaci, którzy posiadają tytuł licencjata lub równoważny kierunku sztuka mediów i edukacja wizualna lub tytuł licencjata, magistra lub równoważny kierunków o charakterze artystycznym z zakresu sztuk plastycznych oraz z obszaru nauk o sztuce. Szczegółowe wymagania opisane są TU. Rozmowa w trybie zdalnym odbędzie się 27.07. godz. 9.00-12.00 oraz 12.15-19.00 oraz 28.07. godz. 9.00-12.00 oraz 12.15-15.00. Link do zdalnego spotkania zostanie udostępniony przez system IRK.

Ochrona dóbr kultury – II stopień. Obowiązuje rejestracja w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów (IRK) i wniesienie opłaty rekrutacyjnej. O przyjęcie mogą ubiegać się kandydaci, którzy posiadają: tytuł licencjata lub równoważny kierunku ochrona dóbr kultury lub tytuł licencjata, inżyniera, magistra lub równoważny kierunków: archeologia, architektura, archiwistyka i zarządzanie dokumentacją, edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych, etnologia, filologia, filologia polska, filozofia, grafika, historia, historia sztuki, informacja naukowa i bibliotekoznawstwo, intermedia, konserwacja i restauracja dzieł sztuki, krytyka artystyczna, kulturoznawstwo, malarstwo, pedagogika, rzeźba, scenografia, socjologia, sztuka mediów, teologia lub studiów z obszarów: sztuki, nauk technicznych, nauk humanistycznych, nauk społecznych oraz kierunków, w których program dotyczy szeroko rozumianego dziedzictwa kulturowego. Szczegółowe wymagania opisane są TU

Historia sztuki – II stopień. Obowiązuje rejestracja w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów (IRK) i wniesienie opłaty rekrutacyjnej. O przyjęcie mogą ubiegać się kandydaci, którzy posiadają tytuł licencjata, magistra lub równoważny dowolnego kierunku. Kandydaci, którzy posiadają polski dyplom ukończenia studiów lub dyplom ukończenia studiów za granicą kwalifikowani są na podstawie konkursu ocen z dyplomu.

----------------------------------------

Termin zgłoszeń na stacjonarne studia II stopnia realizowane w kampusie toruńskim upływa 25 lipca 2023 r. Ogłoszenie list zakwalifikowanych nastąpi 31 lipca 2023 r. o godz. 14:00, a dokumenty będzie można składać od 1 do 4 sierpnia 2023 r.

Więcej informacji o kierunkach studiów, obowiązującym harmonogramie oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania znajdują się na stronie https://www.umk.pl/kandydaci/.