Kontakt ul. Sienkiewicza 30/32, 87-100 Toruń
tel.: (+48) 56-611-38-10

WYSTAWA "WIZYTÓWKA" NAGRODZONYCH STUDENTÓW

Zdjęcie ilustracyjne
Autorką identyfikacji wizualnej  „Wizytówki” 2022 jest Laura Gutt - studentka Grafiki na specjalności projektowanie graficzne.

Studenci i pracownicy Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu zapraszają na wystawę „WIZYTÓWKA”, na której prezentowane są prace studentów Wydziału Sztuk Pięknych UMK wyróżnionych nagrodami dydaktycznymi.

Celem nagród dydaktycznych jest pobudzanie i popieranie działalności artystycznej studentów oraz premiowanie ich wybitnych osiągnięć. Z założeniami wszystkich nagród dydaktycznych można zapoznać się TU.

Wernisaż wystawy odbędzie się 9 listopada 2022 r. o godz. 17.00. Wystawę będzie można zwiedzać stacjonarnie w dniach 9.11-30.11.2022. Miejsce: Galeria Dworzec Zachodni Akademickiego Centrum Kultury „Od Nowa”, ul. Gagarina 37A, Toruń.

Tegorocznymi nagrodzonymi są:

Nagrodą im. prof. Stefana Narębskiego - Jakub Krawczak z kierunku Architektura wnętrz;

Nagrodą im. prof. Sławomira Janiaka – Laura Gutt z kierunku Grafika;

Nagrodą im. prof. Edmunda Piotrowicza –  Agata Burzyńska z kierunku Grafika;

Nagrodą im. prof. dr. hab. Józefa Flika - Kamila Dunaj z kierunku Konserwacja i restauracja dzieł sztuki;

Nagrodą im. Jerzego Ludwińskiego –  Weronika Stawicka  z kierunku Sztuka mediów i edukacja wizualna;

Nagrodą im. Stanisława Borysowskiego –  Weronika Szymańska z kierunku Malarstwo.

Dodatkowo Nominacja do Nagrody im. prof. Stanisława Borysowskiego przyznana została Mai Woźniak z Malarstwa.

Serdecznie gratulujemy!

Nagrodę im. prof. dr. hab. Józefa Flika przyznano w tym roku po raz pierwszy. Celem tej nagrody jest docenienie osiągnięć studentów w zakresie realizacji historycznych technik artystycznych oraz kopii malarskich, objętych programem studiów na kierunku konserwacja i restauracja dzieł sztuki, specjalność: konserwacja-restauracja malarstwa i rzeźby polichromowanej. Nagroda jest formą pamięci o profesorze Józefie Fliku, zasłużonym artyście, konserwatorze dzieł sztuki, badaczu dawnego malarstwa, kopiście, dydaktyku na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu.

pozostałe wiadomości