Kontakt ul. Sienkiewicza 30/32, 87-100 Toruń
tel.: (+48) 56-611-38-10

Galeria S

Galeria S jest studencką galerią działającą od ponad 40 lat w Toruniu. Zawsze była to galeria awangardowa, silnie reagująca na nowe trendy w sztuce, a także zmiany społeczne i polityczne.

Opiekunami Galerii byli między innymi prof. Witold Chmielewski, prof. Marian Stępak, Regina Borysewicz, dr Małgorzata Jankowska, mgr Wojciech Jaruszewski. Obecnie Galerię S prowadzi dr Dorota Chilińska. W tym miejscu zaczynali swoją działalność znani artyści między innymi Yach Paszkiewicz, Oskar Dawicki, Anna Baugmart, Cezary Bodzianowski, Piotr Wyrzykowski i wielu innych. Od zawsze w Galerii S odbywały się spontaniczne działania studenckie, często spoza ramy dyscyplin, niejednokrotnie na przekór trendom panującym na Wydziale Sztuk Pięknych UMK.

Było i jest to miejsce, gdzie młodzi artyści mają okazję spróbować swoich sił, przedstawić swoją twórczość, postawę, poglądy. Galeria S jest galerią otwartą i interdyscyplinarną. Celem galerii jest wymiana poglądów, promowanie sztuki i współpraca z uczelniami artystycznymi w Polsce.

Galeria S mieści się w budynku Katedry Intermediów przy ul. Mickiewicza 121 w Toruniu.

Galeria zdjęć: