Kontakt ul. Sienkiewicza 30/32, 87-100 Toruń
tel.: (+48) 56-611-38-10

WSPÓŁCZESNE IKONY JAKUBA SOBCZAKA

Zdjęcie ilustracyjne

W progach Letniej Galerii Krainy Bugu w Skrzeszewie do końca września tego roku prezentowane są współczesne ikony autorstwa Jakuba Sobczaka, asystenta w Katedrze Projektowania Graficznego.

Inspiracją w tworzeniu ikon jest dla artysty postać św. matki Marii z Paryża - prawosławnej mniszki, poetki, artystki wizualnej i działaczki społecznej. Sztuka sakralna matki Marii powstawała w trudnych warunkach okupacyjnych, przy użyciu najprostszych dostępnych środków. Podobnie Jakub do swoich ikon wykorzystuje materiały recyklingowe, porzucone deski, meble, nadając im nowe, odmienione znaczenie.

------

Letnia Galeria Krainy Bugu w Skrzeszewie w województwie mazowieckim to miejsce stworzone wspólnie przez Pracownię Sztuki Użytkowej RE prowadzonej przez Ewę i Leszka Kunickich oraz Wydawnictwo 5 Strona - wydawcę magazynu Kraina Bugu. Przestrzeń nie jest wyłącznie ,,klasyczną” galerią prezentującą twórczość artystyczną. To Galeria-Dom i potwierdzą to z pewnością Ci, którzy mieli okazję już ją odwiedzić. Zlokalizowana w Skrzeszewie- niewielkiej wsi na granicy Podlasia i Mazowsza, pomiędzy Drohiczynem a Sokołowem Podlaskim, w bliskiej odległości rzeki Bug. LINK do strony fb Galerii: https://www.facebook.com/letniagaleria.

pozostałe wiadomości

galeria zdjęć

Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture.