Kontakt ul. Sienkiewicza 30/32, 87-100 Toruń
tel.: (+48) 56-611-38-10

WYSTAWY W RAMACH GLASS ART SOCIETY 2024 W BERLINIE

Zdjęcie ilustracyjne

Pracownicy Katedry Malarstwa - dr hab. Andrzej Kałucki, prof. UMK oraz mgr Marzena Wilk, biorą udział w wystawach towarzyszących konferencji Glass Art Society 2024, która odbywa się w dniach 15–18 maja 2024 r. w Berlinie.

Tematem tegorocznej konferencji Glass Art Society jest „Berlin: Where Art + Design Meet”, skupiającym się na przestrzeni, w której sztuka spotyka się z designem, synergii między nimi oraz relacjach między artystami i projektantami. Cały program konferencji dostępny jest pod adresem: https://www.glassart.org/conference/berlin-2024/program-schedule/.

Nasi pracownicy będą prezentować swoje prace podczas trzech wystaw.

Wystawa pt. „Connection” jest prezentacją wybranych członków GAS, na której zostaną pokazane dzieła ze szkła, przekraczające techniczne i koncepcyjne granice tego medium. Udział w wystawie weźmie dr hab. Andrzej Kałucki, prof. UMK.

Wystawa pt. „Evolution” jest prezentacją wyjątkowych perspektyw i wschodzących talentów studentów-artystów pracujących głównie w szkle. Udział w niej weźmie mgr Marzena Wilk.

Wystawa pt. „Trace” jest cyfrową wystawą, badającą sposoby, w jakie zrównoważony rozwój pojawia się w praktyce szklanej, oferując indywidualnym osobom możliwość zaprezentowania swojej pracy bez wpływu transportu i podróżowania na środowisko. Udział w wystawie weźmie mgr Marzena Wilk.

pozostałe wiadomości