INAUGURACJA NOWEJ PRZESTRZENI WYSTAWIENNICZEJ

Opracowanie graficzne wystawy: mgr Jagoda Jaworska

Zapraszamy na pierwszą wystawę w Sekcji Sztuk Pięknych w Bibliotece Głównej UMK! Wernisaż wystawy w naszej nowej przestrzeni wystawienniczej odbędzie się 15 maja 2024 r. o godz. 12:30.

Sekcja Sztuk Pięknych będzie miejscem prezentującym działania studentów i studentek wszystkich kierunków Wydziału Sztuk Pięknych UMK. Jej opiekunem jest dr Piotr Czyż.
Nazwa studenckiej przestrzeni wystawienniczej “Sekcja Sztuk Pięknych” to bezpośrednie nawiązanie do początków Wydziału Sztuk Pięknych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Właśnie tak początkowo nazywała się jednostka założona przez przybyłych z Wilna wykładowców i artystów, którymi byli Tymon Niesiołowski, Jerzy Hoppen, Stefan Narębski i Bronisław Jamontt, a miało to miejsce w 1945 roku.
Na pierwszej wystawie w SSP mamy przyjemność zaprezentować prace studentów i studentek Katedry Grafiki WSzP, której pierwszym kierownikiem był Jerzy Hoppen.
Będą to realizacje z pięciu pracowni, na które dzieli się Katedra Grafiki:
Pracowni Wklęsłodruku, którą prowadzi dr hab. Marek Zajko, prof. UMK oraz dr Oksana Budna-Kaczor;
Pracowni Litografii prowadzona przez prof. Piotra Gojowego oraz dr. hab. Tomasza Barczyka, prof. UMK;
Pracowni Grafiki Multimedialnej, którą prowadzi dr hab. Zdzisław Mackiewicz prof. UMK, dr Jakub Jaszewski oraz dr Jakub Wawrzak;
Pracowni Wypukłodruku prowadzona przez prof. Marka Basiula i dr. hab. Michała Rygielskiego, prof. UMK;
Pracowni Serigrafii, którą prowadzi dr hab. Agata Dworzak-Subocz, prof. UMK oraz dr Piotr Czyż.