Kontakt ul. Sienkiewicza 30/32, 87-100 Toruń
tel.: (+48) 56-611-38-10

WARSZTATY "SZTUKA WYBORU". FOTORELACJA

Zdjęcie ilustracyjne

Wydział Sztuk Pięknych UMK, jako partner programu "Sztuka wyboru" organizowanego przez Komendę Wojewódzką Policji w Bydgoszczy, Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Fundację Tumult, w dniach 13-15 września 2023 r. gościł artystkę dr hab. Maję Wolną, prof. UAP, Konrada Gelerta z Fundacji Art2Busines oraz uczestników prowadzonych przez nich warsztatów.

Maja Wolna pracuje na Wydziale Animacji i Intermediów Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu, równolegle uczy w WSFoto i w VIAMODA Wyższej Szkole w Warszawie. Projektuje plakaty, maluje, zajmuje się grafiką i ilustracją.  Jest laureatką wielu polskich i międzynarodowych nagród, m.in. Złotego Medalu na Międzynarodowym Biennale Plakatu w Warszawie (2010). Regularnie współpracuje z różnymi teatrami, gazetami i wydawnictwami książek. Projektuje plakaty społeczne i kulturalne,  stale poszukując nowych środków wyrazu oraz projektów, które najlepiej służą jej artystycznej wypowiedzi. Od 8 lat prowadzi Warsztaty Plakatu Filmowego wraz z Konradem Gelertem z Fundacji Art2Busines - absolwentem Warszawskiej Szkoły Fotografii i Grafiki Użytkowej, uczestnikiem pracowni rysunku prof. Jacka Staszewskiego na Akademii Sztuk Pięknych.
Na Wydziale Sztuk Pięknych UMK odbyły się prowadzone przez nich trzydniowe warsztaty plakatowe w ramach projektu, którego celem jest zwrócenie uwagi młodzieży na problemy i zagrożenia czyhające na młodych ludzi, a będące wielokrotnie podłożem przestępstw oraz innych zachowań ryzykownych. Podczas pierwszych dwóch dni warsztatów w spotkaniach uczestniczyło dwudziestu nauczycieli przedmiotów artystycznych z województwa kujawsko-pomorskiego. W ostatnim dniu do nauczycieli dołączyło 85 uczniów szkół średnich i podstawowych. Każdy z uczestników zaprojektował plakat nawiązujący do wybranego hasła poruszającego problematykę uzależnień.
 
Koordynatorem programu z ramienia Wydziału Sztuk Pięknych jest dr Piotr Florianowicz z Katedry Projektowania Graficznego.
 
W ramach projektu SZTUKA WYBORU organizowany jest także konkurs na plakat. Więcej na temat warsztatów i konkursu na stronie: http://sztukawyboru.pl/.
 

pozostałe wiadomości

galeria zdjęć

Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture.