Kontakt ul. Sienkiewicza 30/32, 87-100 Toruń
tel.: (+48) 56-611-38-10

WYDZIAŁOWI REPREZENTANCI NA BIENNALE PLAKATU W WARSZAWIE

Zdjęcie ilustracyjne

Sandra Francuzik -  studentka III roku Grafiki na specjalności projektowanie graficzne zakwalifikowała się do konkursu tematycznego 28. edycji Międzynarodowego Biennale Plakatu w Warszawie. W bieżącej edycji Biennale, swoje trzy prace pokaże także w dwóch konkursach - głównym i tematycznym - dr hab. Nikodem Pręgowski, prof. UMK - kierownik Katedry Projektowania Graficznego, a w konkursie głównym - prof. dr hab. Krzysztof Białowicz oraz dr Radosław Staniec z Katedry Intermediów. Gratulujemy!

Z pełnymi wynikami głosowania preselekcyjnego do Konkursu Tematycznego i do Konkursu Głównego, można zapoznać się TU.

Konkurs główny to konkurs otwarty, do którego można było zgłaszać plakaty powstałe w latach 2021–2023. Komisja selekcyjna wybrała 314 plakatów spośród 3504 prac. Tegoroczny konkurs tematyczny skupia się wokół pojęcia "dom" – zachęca do refleksji nad rolą, jaką dom odgrywa w życiu człowieka, kształtowaniu jego tożsamości oraz w kulturze.

28. edycja Międzynarodowego Biennale Plakatu w Warszawie – najstarszego i jednego z najbardziej znaczących i rozpoznawalnych na świecie wydarzeń artystycznych dedykowanych plakatowi – odbędzie się w dniach 24 czerwca-12 września 2023 r. w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Wyróżniony w konkursie tematycznym plakat autorstwa Sandry Francuzik

Więcej informacji:

pozostałe wiadomości