Kontakt ul. Sienkiewicza 30/32, 87-100 Toruń
tel.: (+48) 56-611-38-10

ZNAMY WYNIK PLEBISCYTU PUBLICZNOŚCI WYSTAWY "DYPLOM 2022"

Zdjęcie ilustracyjne

Wystawa najlepszych dyplomów Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Centrum Sztuki Współczesnej "Znaki czasu" dobiegła już końca. Czas ogłosić laureata nagrody publiczności! 
 

W tym roku zwiedzający wystawę swoim wyróżnieniem uhonorowali absolwenta kierunku Sztuka Mediów i Edukacja Wizualna - Piotra Różyckiego za dyplom "Piekło to inni" (promotor: dr Tomasz Wlaźlak). Gratulujemy!

Głównym motywem nagrodzonej pracy artystycznej jest przedstawienie globalnego problemu migracji oraz uchodźstwa w formie autorskiego filmu animowanego. Film jest opowieścią bohatera, który stara się przedostać do mocno strzeżonego miasta. Pojawia się w nim wiele odniesień do Biblii, sztuki, literatury oraz komiksu. Główną inspiracją jest komiks „Temple of Refuge” wykonany przez Kurda Sartep Namiqa oraz emigrantów z Iraku znajdujących się w niemieckim schronisku Tempelhof. Wykorzystano również motywy biblijne, takie jak wędrówka do Ziemi Obiecanej pod przewodnictwem Mojżesza czy wątki z dramatu Janusza Głowackiego „Antygona w Nowym Jorku” ukazującego pragnienie lepszego życia na emigracji. Powstała praca jest wynikiem obserwacji geopolityki państw świata, które swoimi działaniami przyczyniają się do ucieczek ogromnych mas ludności ze swoich ziem. Animacja została w pełni wykonana za pomocą grafiki trójwymiarowej (CGI). Każda klatka animacji została wygenerowana w komputerze poprzez program Blender. Sekwencje obrazów filmu animowanego zmontowano w programie Adobe Premier Pro, gdzie dodano również warstwę dźwiękową.

pozostałe wiadomości