Kontakt ul. Sienkiewicza 30/32, 87-100 Toruń
tel.: (+48) 56-611-38-10

WYSTAWA "KRYTYKA I SZTUKA 2023" W GALERII FORUM

Zdjęcie ilustracyjne

Zapraszamy do Galerii Forum na wystawę Krytyka i Sztuka 2023. Wystawa prezentuje owoce współpracy teoretyków i artystów będących studentami Wydziału Sztuk Pięknych UMK. Podczas jej trwania poszczególne komitety będą wybierały duety, które dnia 16.02.2023 zostaną ogłoszone jako zwycięskie. Wystawa trwa do 17.02.2023.

Krytyka i Sztuka 2023 to pierwsza edycja wydarzenia, które stanowi platformę spotkań studentów Wydziału Sztuk Pięknych UMK. Projekt jest kontynuacją idei wystaw–konkursów Artysta vs Kurator, które odbywały się w Galerii Forum UMK w latach 2017- 2019.

Podstawowym założeniem Krytyki i Sztuki jest stworzenie przestrzeni dialogu pomiędzy artystami i teoretykami. To próba nawiązania współpracy między nimi, czego efektem jest wystawa prac wraz z przygotowanymi przez teoretyków tekstami krytycznymi. Wspólne spotkania i dyskusja nad powstałymi pracami są procesem, a jednocześnie celem, punktem kulminacyjnym współpracy oraz stanowią materiał do dalszej analizy tychże relacji. Konkurs przeprowadzony w ramach Krytyki i Sztuki ma na celu wyłonienie 4 najlepiej współpracujących duetów artysta–teoretyk. Podstawowym i najważniejszym kryterium oceny jest całokształt współpracy artystów i teoretyków tj.: kompatybilność pracy, tekstu krytycznego i koncepcji wystawienniczej oraz ocena jakości porozumienia artysta-teoretyk.

pozostałe wiadomości

galeria zdjęć

Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture.