PODSUMOWANIE PROJEKTU "SZTUKA NATURY. NATURA SZTUKI VOL.2"

Zapraszamy na uroczyste otwarcie wystawy oraz spotkanie podsumowujące projekt "SZTUKA NATURY. NATURA SZTUKI vol. 2" autorstwa dr. Piotra Florianowicza z Katedry Projektowania Graficznego. Wernisaż odbędzie się 15 grudnia 2022 r. o godz. 17.00 w Galerii 34 w ZSPS i VIII LO w Toruniu, ul. Grunwaldzka 33/35. Wystawę można oglądać do 28 lutego 2023 r.

"SZTUKA NATURY. NATURA SZTUKI vol. 2" to ogólnopolski projekt edukacyjno-kulturalny oparty na warsztatach twórczych aktywizujących dzieci, młodzież oraz studentów. Autorem projektu jest dr Piotr Florianowicz, a organizatorem Fundacja Amicus Universitatis Nicolai Copernici. W ramach realizowanego projektu powstała ogólnopolska sieć współpracy, do której zaproszeni zostali artyści, animatorzy sztuki i pedagodzy z różnych części Polski: Piotr Florianowicz (Toruń), Aleksandra Kucewicz-Wasilewska (Bydgoszcz), Karina Laskowska (Kamień Pomorski), Katarzyna Niedźwiadek (Lublin), Nikodem Pręgowski (Toruń), Marta Wlaźlińska (Goleniów). Jeżdżąc do małych miast i wsi dotarli oni do około tysiąca uczestników.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Więcej na temat projektu: https://naturasztuki.blogspot.com/.