Kontakt ul. Sienkiewicza 30/32, 87-100 Toruń
tel.: (+48) 56-611-38-10

WYSTAWA GRAFIK MICHAŁA RYGIELSKIEGO NA ASP W ŁODZI

Zdjęcie ilustracyjne
Projekt plakatu: Paweł Kwiatkowski

Gorąco zapraszamy na wystawę indywidualną dr. hab. Michała Rygielskiego, prof. UMK, wykładowcy Katedry Grafiki /Pracownia Wypukłodruku/. Wystawa odbędzie się w Galerii 144 Grafiki Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Wernisaż 14 grudnia 2022 r. o godz. 13.00.

Wystawa będzie czynna do 16 stycznia 2022 r.
Kurator: dr hab. Paweł Kwiatkowski, prof. ASP
 
W grafice chcę zatrzymać odczucia i wrażenia jakich czasem doświadczam. Życie jest dla mnie rodzajem wektorowej podróży (od-do), która biegnie niosąc z sobą różne sytuacje. Wszystkie są związane z jakimś miejscem, czasem, atmosferą, ludźmi. Wywołując większe lub mniejsze wrażenie, zapadają w pamięć lub naturalnie pozostają zapomniane. Moje grafiki są próbą ich zapisu, czymś w postaci losowego subiektywnego dziennika, w którym używam języka techniki wypukłodruku. To zapis prowadzony bez planu, na zasadzie wewnętrznego impulsu. W większości prac inspiracją jest szeroko pojęta natura i sytuacje, które w niej zachodzą. Powstałe cykle: Powidoki pejzażu, Zapiski z Indonezji (małe formy), Wspomnienia z Indonezji i obecnie kontynuowany - Projekt ART-zheimer odnoszący się do osobistych doświadczeń, związanych z kruchością i ulotnością pamięci jaka może dotknąć każdego. Michał Rygielski
 
Michał Rygielski, urodzony w 1967 r. w Gdańsku. Dyplom z grafiki w pracowni wypukłodruku Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu u prof. Józefa Słobosza w 1993 roku. Od 1995 roku zatrudniony w macierzystej uczelni gdzie pracuje do chwili obecnej. Zajmuje się grafiką warsztatową i projektowaniem graficznym. Autor 30 wystaw indywidualnych w kraju i za granicą. Udział w ponad 150 wystawach zbiorowych pokonkursowych i środowiskowych. Kilkukrotnie nagradzany.
 
więcej informacji:
https://www.facebook.com/lodzgrafika
https://www.facebook.com/events/492035882996310/
https://www.grafika.umk.pl/
https://www.facebook.com/grafikaumk/

pozostałe wiadomości