"WIZYTÓWKA" UZDOLNIONYCH. FOTORELACJA

fot. Andrzej Romański

Zapraszamy na wystawę "Wizytówka", na której prezentowane są prace studentów i studentek wyróżnionych nagrodami dydaktycznymi.

Wernisaż odbył się 9 listopada 2022 r. w Galerii Dworzec Zachodni ACKiS "Od Nowa". Wystawę będzie można zwiedzać stacjonarnie do 30 listopada 2022 r.

Autorami zdjęć w zamieszczonej galerii są: Andrzej Romański i Piotr Czyż.

Przyznawane co roku wyróżnienia służą pobudzaniu i wspieraniu działalności artystycznej studentów i studentek Wydziału Sztuk Pięknych oraz premiowaniu ich wybitnych osiągnięć. W ósmej edycji wydarzenia podsumowującego dokonania twórcze studentów i studentek w roku akademickim 2021/2022 nagrodzono siedem osób. W tym roku po raz pierwszy przyznano Nagrodę im. prof. dr. hab. Józefa Flika, aby uczcić pamięć konserwatora dzieł sztuki, badacza dawnego malarstwa, dydaktyka na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Tegorocznymi laureatami zostali:

• Jakub Krawczak, student architektury wnętrz, otrzymał Nagrodę im. prof. Stefana Narębskiego;
  • Laura Gutt, studentka grafiki, otrzymała Nagrodę im. prof. Sławomira Janiaka;
  • Agata Burzyńska, studentka grafiki, otrzymała Nagrodę im. prof. Edmunda Piotrowicza;
  • Kamila Dunaj, studentka konserwacji i restauracji dzieł sztuki, otrzymała Nagrodę im. prof. dr. hab. Józefa Flika;
  • Weronika Stawicka, studentka sztuki mediów i edukacji wizualnej, otrzymała Nagrodę im. Jerzego Ludwińskiego;
  • Weronika Szymańska, studentka malarstwa, otrzymała Nagrodę im. Stanisława Borysowskiego;

Dodatkowo nominacja do Nagrody im. prof. Stanisława Borysowskiego została przyznana studentce malarstwa - Mai Woźniak.

galeria zdjęć

Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture.