Kontakt ul. Sienkiewicza 30/32, 87-100 Toruń
tel.: (+48) 56-611-38-10

WYSTAWA STUDENTA SZTUKI MEDIÓW I EDUKACJI WIZUALNEJ

Zdjęcie ilustracyjne

Zapraszamy na wystawę Marcina Molendowskiego, studenta III roku Sztuki mediów i edukacji wizualnej, zatytułowaną "Evo-stro". Wernisaż odbędzie się w dniu 19 listopada 2022 roku w Galerii Artus o godz. 18:30. Wystawa czynna od 19 listopada 2022 roku do 28 listopada 2022 roku w Galerii Artus codziennie w godz. 13:00-19:00.

„Evo-stro” jest naturalną kontynuacją instalacji „Lustro” autorstwa Marcina Molendowskiego, którą mogliśmy oglądać podczas tak znaczących festiwali sztuk wizualnych, jak FEST Festiwal w Chorzowie, Light Move Festival w Łodzi czy Bella Skyway Festival w Toruniu. Tematyka wszystkich instalacji Marcina oscyluje wokół połączenia człowieka z naturą, skupia się na pochłanianiu przez przyrodę ludzi, którzy niegdyś próbowali od niej uciec. Pamiętacie mitologiczną Ariadnę, która pomogła odnaleźć Tezeuszowi wyjście z „domu” minotaura? Na wystawie będziecie mieli okazję spojrzeć na nić i labirynt z nieco innej perspektywy! Pierwsze piętro Dworu Artusa zamieni się w gąszcz korytarzy, komnat i splotów…

Marcin Mirror Molendowski – student III roku Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu na kierunku sztuka mediów i edukacja wizualna. Autor instalacji artystycznych, w wolnym czasie zajmujący się montażem filmowym, tworzeniem animacji i fotografią. Aktywny tancerz, uczestnik konkursów breakdance i hip-hop zarówno w Polsce, jak i za granicą.

pozostałe wiadomości