WYSTAWA ARCHITEKTÓW TOMASZA I KONRADA URBANOWICZÓW

Zapraszamy na wydarzenia związane ze szkłem na  Wydziale Sztuk Pięknych UMK, które odbędą się w dniach 18-21 października 2022 r., w związku z ogłoszeniem przez Radę Generalną ONZ roku 2022 Międzynarodowym Rokiem Szkła ONZ.

W dniu 19.10.2022 o godz. 14.00 odbędzie się wernisaż wystawy prac wykonanych ze szkła przez artystów arch. Tomasza Urbanowicza i arch. Konrada Urbanowicza. Na wystawę "Szkło artystyczne w architekturze" / "Architectural Glass Art" zapraszamy do szklanego łącznika między budynkiem Wydziału Sztuk Pięknych a Centrum Badań i Konserwacji Dziedzictwa Kulturowego UMK. Wystawa trwa do 18.11.2022 r.

Pełen harmonogram wydarzeń związanych ze szkłem, które odbywają się na  Wydziale Sztuk Pięknych UMK, dostępny jest TU.

Pomysłodawcy wydarzeń: dr hab. Andrzej Kałucki, prof. UMK, mgr Marzena Wilk, mgr Adam Kaźmierczak.

Organizatorzy: Pracownia Witrażu Wydziału Sztuk Pięknych UMK.