Kontakt ul. Sienkiewicza 30/32, 87-100 Toruń
tel.: (+48) 56-611-38-10

FONOMO MUSIC & FILM FESTIVAL Z WYSTAWĄ NASZYCH STUDENTÓW

Zdjęcie ilustracyjne

Zapraszamy na wernisaż wystawy „Ścieżki” Aleksandry Klóski, studentki kierunku Grafika, pod kuratorstwem Remigiusza Boruszewskiego z kierunku Sztuka mediów i edukacja wizualna, która odbędzie się w dniu 13.10.2022 r. o godz. 18.00. Wystawa prezentowana w ramach 11. Fonomo Music & Film Festival potrwa do 19.10.2022 r.

Aleksandra Klóska | „Ścieżki”

Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

wernisaż: 13.10.2022, 18:00

wystawa: 13.10.2022-19.10.2022, wstęp wolny

kurator: Remigiusz Boruszewski

Na bazie własnych odczuć odnośnie dźwięków opracowuję projekt obrazu, który następnie przenoszony jest na większe formaty. Dalszą częścią cyklu jest powrót z obrazu do dźwięku. Powstałe wartości wizualne przetwarzane są przeze mnie na formy dźwiękowe przy pomocy oprogramowania. Stwarza to nieskończone możliwości inspiracji i przenikania jednego w drugie - wytworzony dźwięk może stanowić inspirację do stworzenia kolejnych obrazów, i tak w kółko. Aleksandra Klóska

Fonomo Music & Film Festival to festiwal, na którym od ponad 10 lat poszukujemy związków pomiędzy filmem i muzyką, obrazem i dźwiękiem. Im bardziej te połączenia pomiędzy nimi są nieoczywiste, tym lepiej i ciekawiej. Fascynuje nas różnorodność, eklektyczność i zjawiska interdyscyplinarne. Według tego klucza staramy się dobierać co roku program pokazów filmowych oraz zapraszać artystów i gości, którzy pojawią się na naszym festiwalu.

Fonomo to ciągły rozwój. Uczymy się czym ma być ten festiwal dla nas jako organizatorów, uczymy się czym ma być dla odbiorcy – naszej publiczności. Chcemy, aby wyzwalał odwagę wyruszenia w nieznane i odkrycia nowych, nieznanych rejonów.  Chcemy, aby dzięki obcowaniu ze sztuką, obrazem i dźwiękiem pomagał rozbudzać ciekawość świata oraz pozwolił poznać lepiej samego siebie.

Więcej na: http://fonomo.pl/fonomo2022.php

pozostałe wiadomości