Kontakt ul. Sienkiewicza 30/32, 87-100 Toruń
tel.: (+48) 56-611-38-10

GRAFICY NA 12. MIĘDZYNARODOWYM BIENNALE MINIATURY

Zdjęcie ilustracyjne

Gratulujemy wykładowcom i studentom Katedry Grafiki, którzy zostali zakwalifikowani do wystawy pokonkursowej 12. Międzynarodowego Biennale Miniatury Częstochowa 2022.
Do wystawy pokonkursowej zakwalifikowano prace czworga wykładowców:
Oksany Budnej-Kaczor /Pracownia Wklęsłodruku/,
Piotra Czyża /Pracownia Serigrafii/,
Michała Rygielskiego /Pracownia Wypukłodruku/,
Marka Zajko /Pracownia Wklęsłodruku/,
oraz dwóch studentek:
Kornelii Borowskiej-Beszty /studentki 3 roku Grafiki, Pracownia Serigrafii/,
Elżbiety Janusz /studentki 4 roku Grafiki, Pracownia Wklęsłodruku/.
 
Jury konkursu wybrało 116 osób, których prace zostaną zaprezentowane podczas tegorocznej edycji Międzynarodowego Biennale Miniatury w Częstochowie. Dokładne wyniki, czyli nazwiska laureatek lub laureatów poszczególnych nagród, poznamy podczas uroczystego otwarcia wystawy. Wydarzenie zaplanowano na drugą połowę września. Lista uczestników wystawy pokonkursowej 12 MBM : https://biennale.art.pl/uczestnicy-2/.
 
Międzynarodowe Biennale Miniatury https://biennale.art.pl/ to konkurs plastyczny, w ramach którego przyjmowane są prace plastyczne w formacie nie przekraczającym wymiarów 10 na 10 centymetrów. Co dwa lata artystki i artyści z całego świata przesyłają setki prac na Międzynarodowe Biennale Miniatury. Wybrane przez Jury konkursu prace są prezentowane na wystawie pokonkursowej zarówno w Galerii Ośrodka Promocji Kultury Gaude Mater w Częstochowie, jak również w wielu galeriach w Polsce i zagranicą, m.in. w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie, czy Galerie Brötzinger Art w Pforzheim. W 2022 roku odbywa się już 12. edycja konkursu.

pozostałe wiadomości