"KRYPTODZIAŁANIA" W GALERII FORUM

KRYPTODZIAŁANIA
Otwarcie: wtorek, 24.05, godz. 14.00. Wystawa prezentowana jest do 17.06.2022 w Galerii Forum na Wydziale Sztuk Pięknych UMK, ul. Sienkiewicza 30/32, 87-100 Toruń;
Kuratorki: dr Katarzyna Gemborys, mgr Lilianna Leń;
Produkcja wystawy:
Niemiejsce.

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy organizowanej we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta z Wrocławia. Na wystawie będzie można zobaczyć prace studentów z Wydziału Rzeźby i Mediacji Sztuki, Katedry Mediacji Sztuki, Pracowni Słowa i Obrazu.

W KRYPTODZIAŁANIA_CH biorą udział: Katarzyna Bogusz, Wiktoria Golba, Aleksandra Gulbinowicz, Radosław Jaszczyszak, Katarzyna Łukojko, Łukasz Kaźmierczyk, Jenka Minh, Szymon Osiński, Kamil Pasierski, Martyna Piętka, Dominik Podsiadły, Alicja Przybyszowska, Aleksandra Szczęśniak, Aleksandra Rydzik, Zofia Wiktorek, Konrad Woszczyk, Daria Wyrwa, Agata Zielińska, Stanisław Cepa.
_
Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu jest uczelnią państwową, posiadającą pięć wydziałów kształcących studentów na studiach stacjonarnych w jedenastu kierunkach oraz na pięciu kierunkach w formie niestacjonarnej. Głównym zadaniem Akademii jest badanie kultury i sztuki wizualnej. Kadra Akademii to specjaliści posiadający kompetencje, wiedzę i doświadczenie umożliwiające pracę dydaktyczną, badawczą oraz komercyjną na najwyższym poziomie. Jednocześnie stale doskonali swe umiejętności we wszelkich możliwych płaszczyznach działalności akademickiej.
dr Katarzyna Gemborys
Urodzona w 1983 r. we Wrocławiu, gdzie mieszka i pracuje. W 2016 r. uzyskała tytuł doktora na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Artystka-projektantka biżuterii ekstremalnej, do swoich realizacji wykorzystuje szkło formowane na gorąco w płomieniu palnika. Liczne realizacje prezentuje w formie sesji zdjęciowych.
mgr Lilianna Leń
Członkini zespołu programowego Centrum Sztuki WRO, mediatorka, edukatorka i twórczyni. Dyplomantka Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Prowadzi rodzinne warsztaty twórcze, oparte na autorskich scenariuszach. Jest aktywną fotografką, uczestniczką wystaw i członkinią Związku Polskich Artystów Fotografików. Wykłada w Katedrze Mediacji Sztuki wrocławskiej ASP.