Kontakt ul. Sienkiewicza 30/32, 87-100 Toruń
tel.: (+48) 56-611-38-10

28.05 FESTIWALOWY BLOK ARTYSTYCZNY NA BIS! OSTATNIE ZAPISY

Zdjęcie ilustracyjne

W sobotę, 28 maja 2022 r. na Wydziale Sztuk Pięknych w Toruniu odbędzie się siedem wydarzeń bloku artystycznego #TFNiS2022, które z przyczyn organizacyjnych związanych z alarmami BRAVO i CHARLIE-CRP, nie mogły odbyć się w kwietniu. Szczegóły o bieżących warsztatach: https://www.festiwal.torun.pl/festiwal-na-bis.

Zachęcamy do zapisów na poniższe wydarzenia w dniu 28.05.2022 (sobota), na które są jeszcze WOLNE MIEJSCA:

9:00-11:30: Ekspedycja stabilizacyjna w przestrzeniach Zmysłotyki - dla uczniów klas 0-IV. Na warsztatach MIXprzestrzennych uczestnicy – Uszkieterowie i Noskieterowie poruszają się po nietypowych przestrzeniach pełnych barw, faktur, tajemnic, wykonując ciekawe zadania w ramach misji ratowania planet. Pełny opis warsztatu TU .
 
10:00-12:00: nieTYPOwo - bez ograniczeń wiekowych. Zadaniem uczestników będzie wykonanie nieoczywistych kompozycji literniczych prezentujących imię autora lub wybrane hasło. Litery zostaną stworzone z różnych materiałów (sznurek, taśma, wełna, szary papier, patyki itp.) Pełny opis warsztatu TU.
 
10:00-12:00: Światło liter - bez ograniczeń wiekowych. Podczas warsztatów uczestnicy zainspirowani sztuką street art oraz op-art wykonają prace typograficzne ukazujące ich imię. Zajęcia odbywać się będą w specjalnie przygotowanej i oświetlonej światłem UV pracowni. Pełny opis warsztatu TU.
 
10:00-12:00: Notes japoński – poznaj, zaprojektuj, wykonaj - dla uczniów kl. IV-VIII i szkół średnich. Podczas warsztatów introligatorskich uczestnicy zapoznają się z tradycyjną formą książki dalekowschodniej – zwaną książką kieszeniową. Spotkanie poświęcone będzie wykonaniu książki orientalnej inspirowanej tradycyjnymi technikami. Pełny opis warsztatu TU.
 
11:00-13:00: BANKSY. I love street art - dla młodzieży szkół średnich. Warsztaty będą opierać się na własnoręcznym tworzeniu autorskiego szablonu i przeniesieniu go na podobrazie płócienne. Powstałe prace uczestnicy będą mogli zabrać do domu. Pełny opis warsztatu TU.
 
Aby zgłosić chęć uczestnictwa w wybranej imprezie, należy zalogować się na stronie  https://www.festiwal.torun.pl/festiwal-na-bis i zapisać się elektronicznie. Wstęp bez opłat!
Zapraszamy!
 
Na te artystyczne wydarzenia miejsc już BRAK:
10:00-12:30: Witraż - maluję światłem;
14:00-16:00: FOTO-GRAFIKA.

pozostałe wiadomości