#studenciUKRAINIE - WOLONTARIAT BEZ GRANIC

proj. Anna Jaszczuk

W ramach projektu #studenciUKRAINIE, na UMK uruchomiony został system wolontariatów studenckich na rzecz uchodźców, którzy przybyli do naszego regionu.

Pomóc można w różny sposób i w różnym, nawet najmniejszym zakresie; w zależności od predyspozycji, umiejętności i chęci. Działania prowadzone będą na Uniwersytecie oraz przy współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego.

Aby zgłosić chęć udziału w wolontariacie, wystarczy wypełnić formularz elektroniczny:

Po uzupełnieniu formularza kontaktowo-informacyjnego (niezbędne do tego będzie zalogowanie się do konta Microsoft: numer_indeksu/login@o365.stud.umk.pl) osoba wysyłająca zgłoszenie otrzyma link do facebookowej grupy, w której będą umieszczane informacje dotyczące zapotrzebowania na pomoc w działaniach uczelni, Fundacji Amicus Universitatis Nicolai Copernici i jednostek z regionu. Informacje będą rozsyłane również e-mailowo.

W razie pytań należy kontaktować się z Samorządem Studenckim UMK, pisząc na adres: wolontariat@samorzad.umk.pl

Więcej szczegółów na temat działań Uniwersytetu podejmowanych w związku z wojną w Ukrainie można znaleźć na stronie ukraina.umk.pl.