"SZTUKA NATURY" TORUŃ 2021

Już po raz czternasty Toruń stanie się stolicą polskiego filmu i fotografii przyrodniczej. Od 3 do 5 grudnia potrwa Międzynarodowy Festiwal Sztuk Wizualnych Inspirowanych Naturą "Sztuka Natury". Ta cykliczna impreza jest organizowana przez Polskie Zrzeszenie Inżynierów i Techników Sanitarnych Oddział w Toruniu oraz Wydział Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Organizatorów wspiera liczne grono Współorganizatorów, Patronów oraz Mecenas Festiwalu - Firma Sony. Pomysłodawcą i dyrektorem Festiwalu jest dr hab. Adam Adamski, prof. UMK z Wydziału Sztuk Pięknych.

W czasie trwania imprezy odbędą się wernisaże pięciu wystaw fotograficznych. Wydział Sztuk Pięknych przygotował wystawę „Inspiracje 2021”, której kuratorem jest dr hab. Zdzisław Mackiewicz, prof. UMK. Oprócz wernisaży odbędą się spotkania z Gośćmi Festiwalu z kraju i z zagranicy.

Szczegółowe informacje na stronach Festiwalu:

www.SztukaNatury.eu

Click to zoom the picture. Click to zoom the picture.