Kontakt ul. Sienkiewicza 30/32, 87-100 Toruń
tel.: (+48) 56-611-38-10

MURALE STUDENTÓW MALARSTWA W PRZESTRZENIACH SPOŁECZNYCH

Zdjęcie ilustracyjne
fot. Lech Kamiński

    

Studenci Malarstwa z Pracowni Malarstwa Ściennego, pod kierunkiem dr hab. Iwony Szpak-Pawłowskiej, prof. UMK, tworzą w przestrzeni społecznej murale.

Ostatnio nastąpiło odsłonięcie dwóch murali wykonanych przez studentkę V roku - Karolinę Marcinkowską, towarzyszące uroczystości nadania Sztandaru w SP nr 35 w Toruniu. Link do informacji: https://www.torun.pl/pl/nadanie-sztandaru-szkole-podstawowej-nr-35.
 
Budynek sklepu Blik, zaopatrującego w materiały artystów plastyków i konserwatorów dzieł sztuki, zdobi mural Adrianny Mańkiewicz, która wykonała go w tym roku w ramach pracy dyplomowej.
 
 
Z kolei w Wąbrzeźnie w wakacje powstały dwa murale - na ścianie przy placu Szkoły Podstawowej nr 2 i na murze ogrodzenia Stadionu Miejskiego im. Jana Wesołowskiego. Ich autorami są studenci III i V roku: Magdalena Szczepańska, Karolina Marcinkowska, Marcela Olszewska, Monika Iwicka, Michał Palusiński. Link do wiadomości prasowej: https://wabrzezno-cwa.pl/artykul/murale-ozywia-miejska/1198761
 
 
Na naszym Wydziale działa także, w ramach projektu YUFE, Poradnia Projektowania Murali. Do końca października trwa nabór osób, które chciałyby włączyć się w jej działania. Zainteresowani mogą wysłać maila z tytułem "Chcę działać w poradni" na adres: poradniamurali@umk.pl. W mailu należy podać swoje imię i nazwisko oraz rok i kierunek studiów. Zapraszamy!

pozostałe wiadomości