Kontakt ul. Sienkiewicza 30/32, 87-100 Toruń
tel.: (+48) 56-611-38-10

WYSTAWA "PRACE DOMOWE" ALICJI MAJEWSKIEJ

Zdjęcie ilustracyjne

 

 

 

 

Zapraszamy na wystawę  Ali Majewskiej „Prace domowe”.

Galeria CK i S Wieża Ciśnień, Konin

8.10.21– 29.10.21

Kurator: Robert Brzęcki

Współudział: Dagna Majewska

Z katalogiem wystawy można zapoznać się TU.

Czy to co nas na co dzień otacza, jest tylko przyziemnym akcesorium koniecznym by poprawnie i możliwie funkcjonalnie egzystować... Czy to co nas na co dzień otacza spełnia wyłącznie funkcję praktyczną, a estetyka to tylko fanaberia... Czy to co nas na co dzień otacza to tylko materia doczesna... Prozaiczna codzienność. No właśnie. Czy codzienność jest prozaiczna? Tylko oko artysty może dostrzec w tak trywialnych czynnościach domowych jak np. sprzątanie, gotowanie domowego obiadu - piękno i artyzm. Ale to mało. Potrafi wynieść tę codzienność na piedestał semantycznego przekazu. Ala Majewska ma niezwykłą umiejętność polegającą na tym, że słyszy szepty codzienności. Słyszy opowieści stołu, rozbitej porcelany i potrafi je cudownie przetłumaczyć na język sztuki. I nagle – jak w krainie czarów – sprzęty w salonie zaczynają pleść nam swoją historię...

Ze wstępu do katalogu wystawy - Lucyna Rotter (badaczka kultury i nauczycielka akademicka; zajmuje się dziedzictwem materialnym i niematerialnym ze szczególnym uwzględnieniem symboliki w kulturze europejskiej).

Ala/Alicja Majewska

Twórczość w zakresie medalierstwa oraz  obiektu rzeźbiarskiego. W swojej sztuce odnosi się do zagadnienia  fenomenu pamięci i związanego z nim procesu wspomnienia. Szczególnie  interesuje ją perspektywa indywidualnego doświadczenia rozpoznanego w kontekście współczesności i kultury. Autorka 11 wystaw indywidualnych i ponad 120 wystaw zbiorowych w kraju i zagranicą. Liczne nagrody i wyróżnienia w konkursach i przeglądach artystycznych, wielokrotna stypendystka w zakresie sztuki. Prace w licznych kolekcjach prywatnych i muzealnych: między innymi w Medialia Gallery /New York, USA/,   Muzeum Medalierstwa we Wrocławiu, w Muzeach Okręgowych w Toruniu i Bydgoszczy oraz w kolekcjach prywatnych  w kraju i za granicą. Członkini Międzynarodowej Federacji Sztuki Medalierskiej  FIDEM, Stowarzyszenia Artystycznego „Otwarte” oraz Polskiego Stowarzyszenia Sztuki Medalierskiej.

pozostałe wiadomości

galeria zdjęć

Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture.