12 EDYCJA FESTIWALU PLASTER W TORUŃSKIM CSW

Do 24 października 2021 r. w toruńskim CSW można oglądać wystawy 12 edycji festiwalu Plaster.

W tym roku wydarzenie ma nieco inną formułę niż we wcześniejszych odsłonach. Jego bieżąca edycja jest poświęcona wyłącznie polskiej sztuce dizajnu graficznego. Odejście od międzynarodowego impulsu wpływającego na kształt przedsięwzięcia ma oczywiście związek z pandemią i jej obostrzeniami, ale wynika też z faktu, że Plaster nie miał do tej pory edycji stricte polskiej.

W gronie tegorocznych uczestników można znaleźć artystów związanych z Wydziałem Sztuk Pięknych UMK, m.in. dra hab. Nikodema Pręgowskiego, absolwentów: Kingę Bartnicką, Beatę Kozłowską, Martynę Wójcik-Śmierską, Karola Banacha.

Kuratorem festiwalu jest również pracownik naszego Wydziału - prof. dr hab. Krzysztof Białowicz.

Zapraszamy!