WYSTAWA PRAC STUDENTÓW KIERUNKU KONSERWACJA I RESTAURACJA DZIEŁ SZTUKI

ART MUST GO ON
Wystawa pracowni rysunku studentów 2. roku kierunku Konserwacja
i Restauracja Dzieł Sztuki Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Termin ekspozycji: 23.07-23.08.2021
Galeria: Dom Muz filia Dworu Artusa, ul. Podmurna 1
Godziny otwarcia galerii: 11:00-19:00

Wystawa Art must go on! jest podsumowaniem i uhonorowaniem pracy studentów 2. roku kierunku konserwacja i restauracja dzieł sztuki na Toruńskim Wydziale Sztuk Pięknych UMK. Chcąc docenić zaangażowanie moich studentów zrodził się pomysł wystawy. Miniony rok był pełen wyzwań, nasze dotychczasowe życie wywróciło się do góry nogami i zmusiło nas do zmian na wielu płaszczyznach. Nowy, zupełnie zdalny tryb kształcenia był wyjątkowo trudny dla młodych artystów. Jednak ich wewnętrzna wola walki, determinacja i chęć doskonalenia umiejętności artystycznych przezwyciężyła wszystkie przeszkody. Efektem tej ciężkiej, systematycznej pracy są wyjątkowo ciekawe realizacje artystyczne. Walka o sztukę to – walka o prawa ludzkie, o treść życia ludzkiego, o człowieczeństwo. Autor: Stanisław Brzozowski, „Kultura i życie” Pracownia rysunku Eweliny Kołakowskiej ma charakter interdyscyplinarny, jednak bazujący na zasadach klasycznych technologii i technik sztuk plastycznych. Rysunek jest podstawą wszystkiego i punktem wyjścia, jednak nie ograniczamy się do klasycznych mediów rysunkowych, a sięgamy po nowatorskie rozwiązania i łączenie technik. Na wystawie prezentowana jest estetyczna różnorodność. Przedstawione prace obejmują szeroki zakres stylów. Od ujęć klasycznych i tradycyjnych po współczesne i konceptualne. Głównym tematem jest człowiek, portret i ciało. Te z pozoru akademickie realizacje kryją część wewnętrznych przeżyć młodych twórców. Obrazy odzwierciedlają ich zmagania, uczucia, rozterki, dążenie do bycia lepszymi artystami i zawsze konsekwentną pracę. Oprócz studiów anatomii, konstrukcji i umieszczenia człowieka w przestrzeni, kompozycje mają charakter symboliczny i opowiadają ich prywatne historie.

kurator wystawy: Ewelina Kołakowska

Studenci biorący udział w wystawie:
1. Budzyńska Katarzyna
2. Drzewiecka Natalia