Kontaktul. Sienkiewicza 30/32, 87-100 Toruń
tel.: (+48) 56-611-38-10

FILM KURATORSKI Z WYSTAWY

Zdjęcie ilustracyjne

W toruńskiej Wozowni, w dolnej sali galerii, prezentowana jest wystawa Co mimo wszystko budzi Twoją nadzieję?

Czas trwania wystawy: 02.07-29.08.2021

Do udziału w wystawie zaproszono 65  artystów reprezentujących różne postawy i konwencje artystyczne, różne pokolenia, różne środowiska twórcze w Polsce, między innymi z Gdańska, Poznania, Szczecina, Warszawy, Krakowa, Zakopanego, Łodzi, Torunia,  Wrocławia, Lublina. Przed artystami postawiono zadanie wyrażone w tytule wystawy.  Organizatorzy wprowadzili ograniczenie wielkości prac do wskazanego wymiaru. Miało to na celu podkreślenie demokratycznego charakteru wystawy i stało się rodzajem wyzwania artystycznego. Na wystawie będą zaprezentowane grafiki, obrazy, małe formy rzeźbiarskie i inne rodzaje obiektów artystycznych. Wystawa została objęta honorowym patronatem Pani Dziekan Wydziału Sztuk Pięknych - dr hab. Joanny Kucharzewskiej, prof. UMK.

Zapraszamy do obejrzenia filmu, w którym kuratorka wystawy - Katarzyna Adaszewska, opowiada o projekcie, który tworzy ponad 60 artystek i artystów.
 

 

W świecie naznaczonym przez pandemię wzięcie udziału we wspólnej inicjatywie wydaje się najskuteczniejszym sposobem na wzbudzenie nadziei pomimo wszystko i na przekór wszystkiemu, co jej przeczy. Organizatorom zależy, aby ta wspólna inicjatywa wyrażała nadzieję, szczególnie w sposób towarzyszący nadziejom innych ludzi. Przekonani są również, że siła twórcza pozwoli wskazać na elementy współczesności, w których zasadnie można pokładać nadzieję na wartościowe i dobre życie poszczególnego człowieka, jak i społeczności.  W czasach, w których coraz trudniej wypracować receptę na powrót do  pozbawionych obaw relacji międzyludzkich pozostaje pokładać nadzieję w intuicji i żywiołowości sztuki.  Katarzyna Adaszewska - kuratorka wystawy

                                                                                                                                                  

                                                                                             

 

 

 

pozostałe wiadomości