Kontakt ul. Sienkiewicza 30/32, 87-100 Toruń
tel.: (+48) 56-611-38-10

WYSTAWA MONIKI RAK W GALERII 9,39

Zdjęcie ilustracyjne

W ramach obchodów XX-lecia istnienia Galerii 9,39, Katedra Rysunku ma przyjemność zaprezentować wystawę indywidualną dr Moniki Rak, byłej dyplomantki WSP UMK, a obecnie adiunkta w Katedrze Mechatroniki na UTP w Bydgoszczy oraz wykładowczyni w Katedrze Rysunku na WSP UMK w Toruniu.
Wystawa pt. „Linia i kolor” jest dostępna od dnia 24.06.2021 r. Zwiedzanie jest możliwe w reżimie sanitarnym. Wystawę będzie można obejrzeć również w wersji cyfrowej na stronie Katedry Rysunku, stronach wydziałowych oraz na FB. Podsumowujący materiał wideo będzie opublikowany w lipcu. Serdecznie zapraszamy.
 
Artystka współtworzy markę RAK HAFFER crafted in Poland. W latach 2014-2018 wykładała w School of Form na specjalności Domestic Design. Na wystawie Moniki Rak zostaną zaprezentowane wybrane cykle prac realizowane w ostatnich latach w technikach charakterystycznych dla jej twórczości czyli rysunku szytego, haftu i tkaniny. Jednak pojawia się w nich w bardzo dyskretny sposób kolor, który zaczyna wchodzić w rozmaite interakcje wizualne z linearnymi jakościami. Artystka w swoich realizacjach chętnie sięga do rysunkowych środków wyrazu i opisuje otaczającą ją rzeczywistość za pomocą wyszywanych nicią linii, punktów, które bardzo często są pierwszym śladem zostawionym na płaszczyźnie płótna. Wykorzystuje w swoich realizacjach bardzo oszczędną, niemalże syntetyczną formę, gdzie zostawione niekiedy swobodnie opadające nici tworzą odrębną rzeczywistość, wykraczającą poza płaszczyznę płótna.

http://monikarak.pl

 
 

pozostałe wiadomości