Kontaktul. Sienkiewicza 30/32, 87-100 Toruń
tel.: (+48) 56-611-38-10

INSPIRACJE 2019

obrazek:

XII MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL SZTUK WIZUALNYCH INSPIROWANYCH NATURĄ

Festiwal „Sztuka natury” pierwszy raz zaprosił do współpracy Wydział Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Tegoroczna edycja otworzyła się zatem na artystów z poza środowiska związanego z szeroko rozumianą fotografią przyrody, artystów tworzących swe dzieła w oparciu o inne techniki i technologie oraz inspiracje. Mam przyjemność na wystawie towarzyszącej festiwalowi zaprezentować sześciu zaproszonych twórców z różnych dziedzin sztuki: Annę Kolę - Toruń, Katarzynę Kalua Kryńską - Warszawa, Paulinę Czenecką - Toruń, Wojciecha Beszterdę - Piła, Piotra Grygorkiewicza - Bydgoszcz i Michała Jakubowicza - Wrocław.

Przekonany jestem, że autorzy biorący udział w tej wystawie poszerzą formułę festiwalu, dając odbiorcy możliwość obcowania z twórczością będącą efektem ich zmagań z naturą. Mam nadzieję, iż propozycja włączenia do festiwalu twórców z poza kręgu fotografii przyrody będzie początkiem stałej współpracy tych środowisk twórczych.

Więcej o autorach wystawy: https://www.sztukanatury.pl, https://www.sztukanatury.pl/rok-2019/wystawy-festiwalowe/inspiracje-2019-wystawa-zbiorowa/

 

Kurator wystawy „Inspiracje 2019”

Zdzisław Mackiewicz

 

Otwarcie wystawy - 28.11. 2019 r., godz. 19.00.

Patio Międzynarodowe Centrum Spotkań Młodzieży

Toruń, ul. Łokietka 3

Wystawę można oglądać do 12 grudnia 2019 r.

pozostałe wiadomości