"Wokół dziedzictwa - przeszłość i przyszłość"

Pamięci prof. Jerzego Remera

W 2019 roku mija 40. rocznica śmierci twórcy polskiego konserwatorstwa, wybitnego historyka sztuki i muzealnika – profesora Jerzego Remera. Czując się spadkobiercami spuścizny Profesora, Oddziały Toruńskie Stowarzyszenia Historyków Sztuki i Stowarzyszenia Konserwatorów Zabytków, Oddział Kujawsko-Pomorski Stowarzyszenia Muzealników Polskich, Muzeum Okręgowe w Toruniu oraz Wydział Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu mają zaszczyt zaprosić  na konferencję naukową dedykowaną pamięci Profesora:

WOKÓŁ DZIEDZICTWA – PRZESZŁOŚĆ I PRZYSZŁOŚĆ. HISTORYCY SZTUKI, MUZEALNICY I KONSERWATORZY W 40. ROCZNICĘ ŚMIERCI PROF. JERZEGO REMERA

Konferencja odbędzie się w dn. 7-8 listopada 2019 roku w Ratuszu Staromiejskim w Toruniu.

Szczegółowe informacje, w tym program konferencji, dostępne są na stronie Zakładu Konserwatorstwa.