"MIESZKANIE DLA ABSOLWENTA" - EDYCJA 2023

Do 31 lipca 2023 r. trwa nabór wniosków w ramach programu „Mieszkanie dla absolwenta" organizowanym przez Gminę Miasta Toruń. Co roku pięć mieszkań trafia na 5 lat do najlepszych absolwentów uczelni toruńskich w ramach umowy najmu lokalu mieszkalnego.

W zeszłorocznym naborze jednym z laureatów programu „Mieszkanie dla absolwenta" został absolwent kierunku konserwacja i restauracja dzieł sztuki - mgr Rafał Białkowski. Pisaliśmy o tym TU.

-------

O mieszkanie ubiegać się może każdy absolwent poniżej 30. roku życia, który ukończył studia stacjonarne lub niestacjonarne drugiego stopnia lub jednolite studia magisterskie na wydziałach lub w jednostkach organizacyjnych uczelni zlokalizowanych na terenie Torunia ze średnią ocen co najmniej 4,7 oraz jest zatrudniony w Toruniu na podstawie umowy o pracę.

Więcej informacji o programie, w tym szczegółowe zapisy w uchwale RMT 520/2020  w sprawie "Zasad wynajmowania lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu Gminy Miasta Toruń" z 19.11.2020 r. oraz potrzebne formularze: wniosek, oświadczenie i klauzula informacyjna RODO, znajdują się na stronie: https://www.torun.pl/pl/mieszkanie-dla-absolwenta-edycja-2023.

Weryfikacja formalna wniosków dokonywana jest do 31 sierpnia 2023 r.  Następnie wnioski, które przeszły pozytywnie weryfikację formalną, podlegają ocenie merytorycznej przez Komisję do spraw Realizacji Programu Absolwent, powołaną zarządzeniem Prezydenta Miasta Torunia.