Kontakt ul. Sienkiewicza 30/32, 87-100 Toruń
tel.: (+48) 56-611-38-10

NASZ ABSOLWENT NAGRODZONY "MIESZKANIEM DLA ABSOLWENTA"

Beneficjenci programu pozują do zdjęcia z oficjelami Urzędu Miasta Torunia prezentując klucze do swoich mieszkań
fot. Sławomir Kowalski/UMT

Niezmiernie miło nam poinformować, że jednym z laureatów programu „Mieszkanie dla absolwenta" organizowanym przez Gminę Miasta Toruń jest absolwent kierunku konserwacja i restauracja dzieł sztuki - mgr Rafał Białkowski. Gratulujemy!

Program "Mieszkanie dla absolwenta" jest skierowany do młodych ludzi, którzy ukończyli toruńskie uczelnie z bardzo dobrymi wynikami, mają osiągnięcia naukowe i pracują w Toruniu. O naborze wniosków do programu informowaliśmy w VII 2022 r.: https://art.umk.pl/wiadomosci/?id=26526. Od początku programu absolwenci i absolwentki z Torunia odebrali klucze łącznie do 33 mieszkań.

Co roku pięć mieszkań trafia na 5 lat do najlepszych absolwentów uczelni toruńskich w ramach umowy najmu lokalu mieszkalnego. O mieszkanie ubiegać się może każdy absolwent poniżej 30. roku życia, który ukończył studia stacjonarne lub niestacjonarne drugiego stopnia lub jednolite studia magisterskie na wydziałach lub w jednostkach organizacyjnych uczelni zlokalizowanych na terenie Torunia. Przyznane w 2022 r. lokale mieszczą się przy ulicach: Rynek Wełniany, Staszica, Studzienna, Fałata i Broniewskiego, a ich powierzchnia użytkowa liczy od 33,79 m kw. do 37,95 m kw.

Do tegorocznej, ósmej edycji programu wpłynęło siedem wniosków, spośród których wybrano pięcioro absolwentów UMK. Klucze odebrali:

  • Jakub Osiński – absolwent filologii polskiej ze stopniem doktora, średnia 4,85;
  • Maria Woźniak – absolwentka filologii polskiej, średnia ocen 4,84;
  • Rafał Białkowski – absolwent konserwacji i restauracji dzieł sztuki, średnia ocen 4,78;
  • Dominika Finc – absolwentka geografii, średnia ocen 4,71;
  • Jakub Wojtasik – absolwent matematyki, średnia ocen 4,71.

Jak podkreślił prezydent Torunia Michał Zaleski, program jest zachętą dla absolwentek i absolwentów toruńskich uczelni do pozostania w mieście. Umowy najmu są zawierane na pięć lat, po upływie których, na wniosek absolwenta i po uzyskaniu pozytywnej opinii Komisji Mieszkaniowej i Komisji RMT, gmina będzie mogła zawrzeć umowy na czas nieokreślony.

Fotogaleria z wręczenia kluczy

pozostałe wiadomości