"PUNKT WIDZENIA" GRAFIKÓW PROJEKTOWYCH

W Krośnieńskiej Galerii PodCieniami Muzeum Rzemiosła zaprezentowane zostaną najnowsze projekty plakatów, komentujące aktualne wydarzenia związane m.in. z ekologią, zjawiskami społecznymi czy wirtualnym światem cyberprzestrzeni, pełnej nie do końca sprawdzonych i weryfikowalnych doniesień medialnych. Wystawa prezentuje różnorodne opinie, punkty widzenia w formie syntetycznego komentarza wizualnego, jakim jest plakat. Autorami plakatów są projektanci związani z Wydziałem Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu: Piotr Florianowicz, Joanna Frydrychowicz-Janiak, Paweł Gojowy, Nikodem Pręgowski, Mirosław Rymar, Krzysztof Skrzypczyk, Jakub Sobczak.
Stylistycznie jakże odmienne od siebie projekty, posiłkujące się grafiką wektorową, rastrową, ale także swobodnym rysunkiem, fotografią i kolażem, łączy jeden punkt styku. Dla każdego z autorów najistotniejszą cechą plakatu jest jego niezależność od wymogów zlecenia, dlatego też zdecydowali się oni na podjęcie dialogu z widzami poprzez medium plakatu autorskiego. Jego właściwością nadrzędną jest subiektywny punkt widzenia dający swobodę w interpretowaniu i komentowaniu otoczenia przez pryzmat własnych doświadczeń i upodobań artystycznych.

Muzeum Rzemiosła w Krośnie
Galeria Piwnica PodCieniami
Wernisaż 10 października 2022 r., godz. 18:00
Wystawa trwa do 12 listopada 2022 r.
Więcej na https://muzeumrzemiosla.pl/.