FESTIWALOWY BLOK ARTYSTYCZNY ODWOŁANY!

W dniach 22-24 kwietnia 2022 r. odbywa się stacjonarnie 20. Toruński Festiwal Nauki i Sztuki.

Niestety, z przyczyn od nas niezależnych, wydarzenia prowadzone na terenie uczelni zostały odwołane! Tym samym jesteśmy zmuszeni odwołać również wszystkie wydarzenia BLOKU ARTYSTYCZNEGO, które miały być przeprowadzone na terenie Wydziału Sztuk Pięknych.

Pracownicy Wydziału przygotowali 13 wydarzeń. Mamy nadzieję, że uda się je przeprowadzić w innym terminie. Zachęcamy do śledzenia wiadomości na FB i stronie Wydziału!

Ekspedycja stabilizacyjna w przestrzeniach Zmysłotyki. Prowadzący: mgr Dominika Lewandowicz, mgr Paulina Gołoś oraz studenci kierunku Sztuka mediów i edukacja wizualna.

nieTYPOwo I. Prowadzący: dr hab. Nikodem Pręgowski, prof. UMK , dr Piotr Florianowicz, mgr Jakub Sobczak.

Światło liter. Prowadzący: dr hab. Nikodem Pręgowski, prof. UMK , dr Piotr Florianowicz, mgr Jakub Sobczak.

Notes japoński – poznaj, zaprojektuj, wykonaj. Prowadzące: mgr Karolina Komsta-Sławińska, mgr Marta Nalaskowska.

Witraż - maluję światłem. Prowadzący: prof. dr hab. Kazimierz Rochecki, dr hab. Andrzej Kałucki, prof. UMK, dr Anna Wójcicka, mgr Adam Kaźmierczak, Adam Gajewski.

BANKSY. I love street art. Prowadzące: dr hab. Iwona Szpak-Pawłowska, prof. UMK, dr Agnieszka Basak-Wysota.

Jak zostać metalowcem? Prowadzący: dr hab. Marek Zajko, prof. UMK, mgr Oksana Budna-Kaczor oraz studenci kierunku Grafika.

Don’t panic. Prowadzący: dr hab. Agata Dworzak-Subocz, prof. UMK, mgr Piotr Czyż.

FOTO-GRAFIKA. Prowadzący: dr hab. Anna Kola, prof. UMK, mgr Szymon Chyliński.

Zielono mi i filmowo. Prowadząca: dr Dorota Chylińska.

Komnata Alhazena, czyli odwieczne prawa natury w fotografii otworkowej. Prowadzący: dr hab. Zdzisław Mackiewicz, prof. UMK, dr Jakub Wawrzak.

Ziemiaki w tajnej misji na Wszechsferze. Prowadzący: mgr Dominika Lewandowicz, mgr Paulina Gołoś oraz studenci kierunku Sztuka mediów i edukacja wizualna.