Kontakt ul. Sienkiewicza 30/32, 87-100 Toruń
tel.: (+48) 56-611-38-10

Arkadiusz Soroka (+2022)

W dniu 10 sierpnia 2022 r. zmarł Arkadiusz Soroka, wieloletni pracownik Katedry Intermediów. Nieoceniony fachowiec w wielu dziedzinach, wspierający studentów i współpracowników swoją wiedzą i doświadczeniem z zakresu realizacji dźwięku, informatyki, muzyki. Świetny kolega, ceniony przez studentów wykładowca i wspaniały muzyk – pasjonat.

Arkadiusz Soroka urodził się w 1967 r. w Toruniu. Był absolwentem Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy oraz Podyplomowych Studiów Projektowania i Administracji Sieci Komputerowych na Wydziale Matematyki i Informatyki UMK w Toruniu.

Pracował w Zespole Szkół Muzycznych w Toruniu i w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Brodnicy jako nauczyciel przedmiotów ogólnomuzycznych i gry na instrumencie. Przez wiele lat pełnił funkcję informatyka i administratora siei komputerowej w Instytucie Procesów Informacyjnych w Toruniu.

W 1999 r. został zatrudniony na stanowisku starszego asystenta informatycznego w Zakładzie Plastyki Intermedialnej Wydziału Sztuk Pięknych UMK, a od 2016 r. w obecnej Katedrze Intermediów jako wykładowca przedmiotów związanych z realizacjami audio. Współpracował także z wydawnictwem VICTOR 11 w charakterze realizatora dźwięku.

Od 2013 r. był kierownikiem artystycznym Kapeli Ludowej Łubianioki, z którą odniósł wiele sukcesów na arenie ogólnopolskiej. Był też członkiem Pomorskiego Towarzystwa Muzycznego.