
Absolwentka naszego Wydziału, Katarzyna Dróżdż, wyróżniona w zeszłym roku nagrodą im. Leonarda Torwirta za pracę dyplomową teoretyczno-badawczą serdecznie zaprasza na wydarzenia promujące książkę Jej autorstwa, pt. „Japońska laka eksportowa shu-damenuri i tame-sukashi”. Spotkania odbędą się w formule online 20 i 23 grudnia o godzinie 19:00, a będą poświęcone tematyce japońskiej laki, jej historii, technikom zdobniczym oraz zagadnieniom konserwatorskim.
W wydarzeniach weźmie udział także Joanna Koryciarz-Kitamikado, autorka drugiej książki z serii TWBK, która zgłębia historię i style zdobnicze laki.
„Japońska laka eksportowa shu-damenuri i tame-sukashi” autorstwa Katarzyny Dróżdż – publikacja poświęcona japońskim meblom eksportowym z epoki Meiji i ich niezwykłej technice dekoracji.
Katarzyna Dróżdż to konserwatorka w Muzeum Narodowym w Poznaniu, specjalizująca się w konserwacji malarstwa i rzeźby drewnianej polichromowanej oraz badaniach nad japońską sztuką eksportową.
„Laka japońska. Historia i style zdobnicze. Wstęp do konserwacji” autorstwa Joanny Koryciarz-Kitamikado – wyjątkowe wprowadzenie w świat japońskiej laki, historii jej zdobień oraz zagadnień konserwatorskich.
Joanna Koryciarz-Kitamikado to ekspertka od konserwacji japońskiej laki, współpracująca z polskimi muzeami i kuratorka wyjątkowej prywatnej kolekcji mebli dekorowanych laką. Autorka prowadzi również popularne kursy Kintsugi, sztuki naprawiania ceramiki przy użyciu laki.
Wydarzenie na Facebooku: TUTAJ
Linki do spotkań:
piątek 20.12.2024 roku o godzinie 19:00
poniedziałek 23.12.2024 roku o godzinie 19:00
Linki do spotkań:
piątek 20.12.2024 roku o godzinie 19:00
poniedziałek 23.12.2024 roku o godzinie 19:00