AGATA OGIŃSKA LAUREATKĄ VII EDYCJI KONKURSU IDUB "DEBIUTY"

fot. Andrzej Romański

Rozstrzygnięta została VII edycja konkursu Inicjatywa Doskonałości - Debiuty. Wśród laureatów znalazła się pracowniczka naszego Wydziału - mgr Agata Ogińska z Katedry Konserwacji-Restauracji Architektury i Rzeźby. Gratulujemy!

Agata Ogińska jest pracowniczką Wydziału od 2020 roku. Zajmuje się problematyką badań i konserwacji zabytków metalowych, koncentrując się na zagadnieniach związanych z historycznym złoceniem na tych podłożach. W ramach przyznanego grantu naukowczyni zrealizuje projekt "Analysis of new research opportunities for historic metallic layers", w którym zajmie się badaniem przydatności współczesnych instrumentalnych metod badawczych, stosowanych w ośrodkach nauk ścisłych i technicznych, a także przemyśle do wykonywania analiz metalowych materiałów zabytkowych, powlekanych zdobniczą warstwą metalu szlachetnego (złota).

Konkurs Inicjatywa Doskonałości - Debiuty skierowany jest do młodych naukowców. Do ostatniej edycji konkursu wpłynęło 44 zgłoszenia, w tym 22 do Rady Nauk Humanistycznych, Społecznych i o Sztuce. W tym panelu 7-osobowa komisja granty przyznała zaledwie siedmiu osobom. Szczegółowe informacje o konkursie, w tym pełna lista nagrodzonych, dostępne są TU.