NAGRODZONA PRACA W GALERII BO

Od początku lipca 2024 roku w Galerii BO prezentowany jest billboard „Dialog głów” autorstwa Natalii Suwaj. Ekspozycja jest nagrodą Galerii BO, którą artystka otrzymała w ramach 11. Międzynarodowej Wystawy Rysunku Studenckiego „RYSOWAĆ TERAZ”. Więcej o wystawie: https://tiny.pl/d4x51.

Moim zamiarem było ukazać głowę jako centrum w ekscentryczny sposób. Głowę bez koloru skóry, bez wieku, bez makijażu, bez ozdób, z włosami i bez włosów. Głowę otwartą, która porzuca udeptane ścieżki myślenia i działania,  wychodzącą poza obszary dobrze nam znane i uzgodnione nawykami myślowymi, rytuałami, ustabilizowanymi światopoglądami, ale też głowę zamkniętą, zastaną, konformistyczną, blokującą dostęp do doświadczeń i myśli innych. Głowę cierpiącą, wątpiącą, zagubioną, i głowę pełną emocji, która walczy, próbuje, marzy… Natalia Suwaj

Natalia Suwaj, "Dialog głów"

Natalia Suwaj urodzona w 1986 roku w Rzeszowie. Absolwentka Uniwersytetu Rzeszowskiego – kierunku Prawo oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego – kierunku Stosunki międzynarodowe. Od 2022 roku studentka Sztuk wizualnych w Instytucie Sztuk Pięknych Kolegium Nauk Humanistycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego. Uczestniczka wielu wystaw międzynarodowych i ogólnopolskich w kraju i za granicą, m.in. 12. Międzynarodowego Biennale Artystycznej Tkaniny Lnianej – Muzeum Rzemiosła w Krośnie, Primer Miniprint Internacional de Villa Gessel Fauna de tu Regiόn – Międzynarodowej wystawy mini grafik – Buenos Aires - Argentyna, 32. Międzynarodowej wystawy Sztuki Złotniczej „EMPATIA” – Galeria Sztuki Hołownia w Legnicy, The 5th edition of the International ExLibris Competition Varna 2023 – Largo Art Gallery, Varna, Bułgaria.
Więcej na temat Pani Natalii Suwaj na instagramie: @nsu_way

Galeria BO. Budynek Wydziału Sztuk Pięknych, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, ul. Sienkiewicza 30/32,Toruń.
Kurator Galerii BO - dr Piotr Florianowicz.

galeria zdjęć

Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture.