ZMARŁ PROF. WALDEMAR (WOJTEK) WOŹNIAK

Z żalem zawiadamiamy, że dnia 11 lipca 2024 r. zmarł prof. Waldemar Woźniak - malarz, rysownik, wieloletni pracownik Wydziału Sztuk Pięknych. Pogrzeb odbędzie się 16 lipca (wtorek) 2024 r. o godz. 10.30 w Gdańsku na cmentarzu Srebrzysko, w nowej kaplicy.

Prof. Waldemar (Wojtek) Woźniak urodził się w 1948 roku w Gdańsku. Ukończył w 1977 r. Wydział Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, realizując dyplom w pracowni prof. Stanisława Borysowskiego. Z toruńskim uniwersytetem związane było całe jego życie zawodowe, od stanowiska asystenta po profesora, aż do emerytury w 2016 r. W tutejszym Zakładzie Malarstwa prowadził pracownie malarskie i rysunkowe. Członek toruńskiego oddziału ZPAP, Gdańskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuki oraz stowarzyszenia „Artyści Szkoły Toruńskiej”. Stypendysta MKiS z 1984 r., Laureat Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska w Dziedzinie Kultury z 2012 r. Uprawiał malarstwo sztalugowe, akwarele, pastel, kolaże, asamblaż oraz rysunki.

Zdjęcie z 2022 r. z Muzeum Okręgowego w Toruniu z wystawy pt. „Mój świat cudów. Waldemar (Wojtek) Woźniak. Malarstwo, asamblaż, rysunek”.