Kontakt ul. Sienkiewicza 30/32, 87-100 Toruń
tel.: (+48) 56-611-38-10

PRACOWNICZKI NA OSTEN BIENNIAL W MACEDONII

Zdjęcie ilustracyjne

Miło nam poinformować, że dr hab. Agata Dworzak-Subocz, prof. UMK oraz dr Ewelina Kołakowska zostały w procesie selekcyjnym zakwalifikowane do prestiżowego biennale "OSTEN BIENNIAL" organizowanego przez OSTEN Skopje w Macedonii Północnej. Oficjalne otwarcie biennale i przyznanie nagród odbędzie się 30 września 2024 r.

W edycji 2024 wzięło udział 273 artystów z 51 krajów, którzy nadesłali 863 prac. Międzynarodowe jury (Bruno Cora z Włoch, Pick Keobandith z Belgii, Maja Kolaric z Serbii) oraz kuratorka i dyrektor generalna OSTEN ART Skopje - Kornelija Koneska z Macedonii, w procesie selekcji do kolejnego etapu wybrali 116 artystów i 3 grupy artystyczne.

"OSTEN BIENNIAL" to wydarzenie organizowane przez liczące ponad 13 000 dzieł Muzeum OSTEN. Składa się z Biennale OSTEN, odbywającego się w latach parzystych, oraz Biennale nagradzanych autorów OSTEN w latach nieparzystych. Te powiązane ze sobą biennale przyciągają artystów z całego świata, gdyż są wydarzeniami otwartymi na wszystko co nowe, dające pierwszeństwo pracom, które przełamują stare podejście pod względem wykorzystania technik, narzędzi i mediów, jak i pod względem twórczej wolności wypowiedzi, wskazując na próbę wyjścia poza ustalone zasady akademickie w wolną przestrzeń tworzenia.

OSTEN jest rozpoznawalną od 1945 r. marką w dziedzinie sztuki, wyemancypowanej myśli i wyzwolonej twórczości. Koncentruje się na nowych trendach i młodych, wschodzących artystach, ale przyznaje również Grand Prix artystom za całokształt twórczości oraz Nagrodę Światowego Dziedzictwa Kulturowego dla twórców zbiorowego dziedzictwa kulturowego.

https://www.osten.mk/en/

pozostałe wiadomości