Kontakt ul. Sienkiewicza 30/32, 87-100 Toruń
tel.: (+48) 56-611-38-10

REKRUTACJA NA STUDIA. HARMONOGRAM EGZAMINÓW PRAKTYCZNYCH

Zdjęcie ilustracyjne

Zostały otwarte elektroniczne zapisy na studia na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Kandydaci i kandydatki mogą wybierać z oferty ponad stu kierunków studiów. Wydział Sztuk Pięknych UMK w roku akademickim 2024/2025 oferuje 12 kierunków studiów.

Oferta dydaktyczna Wydziału Sztuk Pięknych UMK obejmuje:

- trzy kierunki studiów jednolitych magisterskich: Grafika, Malarstwo, Konserwacja i restauracja dzieł sztuki;

- pięć kierunków studiów 3-letnich I stopnia: Architektura wnętrz, Sztuka mediów i edukacja wizualna, Ochrona dóbr kultury, Krytyka artystyczna, Historia sztuki;

- cztery kierunki studiów 2-letnich II stopnia: Architektura wnętrz, Sztuka mediów i edukacja wizualna, Ochrona dóbr kultury, Historia sztuki.

Zapraszamy do obejrzenia filmu o Wydziale Sztuk Pięknych UMK i poczucia atmosfery tego miejsca! 

W pierwszym etapie rekrutacji należy założyć konto w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów i wprowadzić wszystkie wymagane dane oraz dokonać wpłaty rekrutacyjnej. Rekrutacja na kierunki artystyczne jest krótsza. Do 9 lipca 2024 r. do godz. 23:59 należy zapisać się na konserwację i restaurację dzieł sztuki oraz grafikę. Do 11 lipca 2024 r. mają czas kandydaci i kandydatki na architekturę wnętrz, malarstwo oraz sztukę mediów i edukację wizualną.

W rejestracji pomocna będzie strona "rekrutacja krok po kroku".

Opłata rekrutacyjna wynosi 85 zł za kierunek, a w wypadku kierunków artystycznych to 150 zł.

Ze szczegółowym terminarzem i miejscem egzaminów praktycznych na kierunki artystyczne oraz Konserwację i restaurację dzieł sztuki można zapoznać się TU oraz w załączonych niżej tabelach.

STUDIA STACJONARNE PIERWSZEGO STOPNIA I JEDNOLITE MAGISTERSKIE. KANDYDACI POLSCY – I TURA

STUDIA STACJONARNE DRUGIEGO STOPNIA. KANDYDACI POLSCY – I TURA

Listy osób zakwalifikowanych w pierwszym etapie rekrutacji zostaną ogłoszone 18 lipca 2024 r. o godz. 14:00. Informację o kwalifikacji będzie można znaleźć po zalogowaniu się na swoje konto w IRK. Osoby przyjęte na studia będą miały czas na złożenie dokumentów między 19 a 24 lipca 2024 r.

Na studia stacjonarne drugiego stopnia pierwsza tura zapisów potrwa do 23 lipca. Ogłoszenie list zakwalifikowanych nastąpi 30 lipca o godz. 14:00, a dokumenty będzie można składać od 31 lipca do 2 sierpnia.

Więcej informacji o kierunkach studiów, obowiązującym harmonogramie oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania znajdują się na stronie https://www.umk.pl/kandydaci/.

pozostałe wiadomości