KATARZYNA ŁYSZKOWSKA NA BIENNALE W LUCCA WE WŁOSZECH

Dr hab. Katarzyna Łyszkowska, prof. UMK, wraz z 6 finalistami-rezydentami z Brazylii, Hiszpanii, Ukrainy, Polski, Francji, USA, bierze udział w miesięcznym zwycięskim pobycie twórczym w Mercato del Carmine w Lucce, podczas którego do połowy lipca realizuje monumentalną rzeźbę z papieru "Datamorphosis", która zawiśnie na Porta San Gervasio w przestrzeni publicznej Starego Miasta Lucca. Dotychczasowe jej prace z papieru tj. "Fiscal Mandala" i "Golden Calf" będą również prezentowane w sekcji Indoor w Palazzo Guingi.

28 czerwca 2024 r. o godz. 18:30 w Audytorium Boccherini (Via del Suffragio 6 w Lucca, Włochy), odbędzie się inauguracja dwudziestolecia istnienia największego na świecie biennale sztuki papieru, XII Lucca Biennale Cartasia, podczas którego nastąpi prezentacja wydarzenia, artystów-rezydentów i ceremonia wręczenia nagród. Biennale można oglądać do 29 września 2024 r.

luccabiennalecartasia.com

galeria zdjęć

Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture.