WIZYTA NAUKOWCÓW Z POLITECHNIKI POZNAŃSKIEJ

W dniach 14-15.06.2024 r. Katedra Konserwatorstwa UMK gościła prof. dr. hab. inż. arch. Piotra Marciniaka i jego Współpracowników z Zakładu Historii, Teorii i Ochrony Dziedzictwa Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej.

Podczas spotkania dziekan dr hab. Joanna Kucharzewska, prof. UMK zaprezentowała historię oraz działalność Wydziału Sztuk Pięknych, zaś dr hab. inż. Ulrich Schaaf, prof. UMK przedstawił ofertę dydaktyczną Katedry Konserwatorstwa, publikacje pracowników oraz prace i osiągnięcia studentów. W CBiKDK powitała Gości prof. dr hab. Elżbieta Basiul. W ramach oprowadzania przedstawiono Laboratorium Badań i Konserwacji Malarstwa i Rzeźby Polichromowanej, Laboratorium Badań Fizyko-Chemicznych i Nieniszczących (oprowadzała dr Bożena Szmelter-Fausek), Laboratorium Badań i Konserwacji Elementów i Detali Architektonicznych (oprowadzała dr Aleksandra Gralińska-Grubecka), Laboratorium Badań i Konserwacji Sztuki Nowoczesnej (oprowadzała mgr Anna Andrzejewska) oraz Pracownię Inwentaryzacji i Badań Zabytków Architektury (oprowadzali dr Maciej Prarat oraz mgr Małgorzata Kumorowicz-Brzeska). Goście z Poznania odwiedzili również katedrę śś. Janów oraz kamienicę przy Mostowej 6, gdzie dr hab. inż. Ulrich Schaaf, prof. UMK oraz dr Maciej Prarat przedstawili historię, problematykę konserwatorską oraz zakres i przebieg badań architektonicznych obiektów.

galeria zdjęć

Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture.