FOTORELACJA Z WERNISAŻU WYSTAWY "TRADYCYJNE TECHNIKI ARTYSTYCZNE..."

W dniu 17.05.24 r. w Galerii Debiut w Gdyni odbył się wernisaż wystawy „Tradycyjne techniki artystyczne na podstawie kopii studentów Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu" współorganizowanej przez pracowników Katedry Technologii i Technik Sztuk Plastycznych na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Koło Naukowe Studentów Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki UMK w Toruniu oraz Galerię Debiut w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych im. Magdaleny Abakanowicz w Gdyni.

Do 15 czerwca 2024 r. prezentowanych jest około 80 prac 65 uczestników ze wszystkich trzech specjalności kierunku Konserwacja i Restauracja Dzieł Sztuki. Zapraszamy do Galerii Debiut mieszczącej się w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych im. Magdaleny Abakanowicz w Gdyni (ul. Orłowska 8).

Ekspozycja prezentuje przekrojowo efekty wybranych zajęć dydaktycznych dotyczących technologii i technik sztuk plastycznych toruńskiej szkoły konserwacji. Od I roku studenci uczestniczą w zajęciach pracowni technik malarskich i pozłotniczych, poznając tradycyjne techniki złoceń na poler oraz na mat. Od II roku studiów, kiedy następuje podział na trzy specjalności, studenci realizują szereg prac artystycznych wykonywanych w ramach poznawania różnorodnych technologii i technik sztuk plastycznych. Te wszechstronne zajęcia nie tylko pozwalają poznawać dawne techniki sztuk plastycznych, rozwijać umiejętności artystyczne  i techniczne, ale także zdobywać cenne doświadczenie w przyszłej pracy konserwatorów dzieł sztuki.

W wernisażu brali udział m.in.: prof. dr hab. Elżbieta Basiul - kierownik Katedry Technologii i Technik Sztuk Plastycznych, kuratorki wystawy: dr Bożena Szmelter-Fausek, dr Klaudia Rajmann, Julia Urbanowicz - przewodnicząca Koła Naukowego Studentów Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki, prof. dr hab. Marek Basiul z Katedry Grafiki UMK w Toruniu oraz przedstawiciele Liceum Plastycznego w Gdyni, studenci WSzP w Toruniu i zaproszeni goście. Po wernisażu Dyrektor Liceum Plastycznego - Marek Lis oprowadził po pracowniach plastycznych. Na pamiątkę delegacja z WSzP UMK w Toruniu otrzymała medal Magdaleny Abakanowicz. Dyrektor wyraził gotowość współpracy liceum z WSzP w organizowaniu wykładów naukowych, prelekcji oraz kolejnych wystaw w Galerii Debiut.

galeria zdjęć

Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture.