WYSTAWA "PRINT WITH TOUCH" W OSTRAWIE POD KURATELĄ S. DUDZIKA

Do 2 czerwca 2024 r. w czeskiej Ostrawie oglądać można wystawę „Print With Touch, ISSO – International Serigraphy Symposium – Ostrava”', której kuratorem jest dr Sebastian Dudzik (Galerie Sokolská 26, Vila Hanse Ulricha). Na ekspozycji prezentowane są wybrane prace z kolekcji ISSO, powstałej  przy Fakulta Uměni Uniwersytetu w Ostrawie.

Wystawa jest efektem współpracy kuratora - dr. Sebastiana Dudzika oraz kuratorów projektu ISSO - prof. Zbynka Janáčka i dr. hab. Marka Sibińskiego z Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Ostrawskiego. Prezentowanych na niej jest wybór prac 30 autorów z Europy Środkowej i USA, którzy uczestniczyli w International Serigraphy Symposium – Ostrava w latach 2013–2024. W tym czasie sympozja odbywały się na Wydziale Grafiki i Rysunku Wydziału Artystycznego w Centrum Serigrafii pod technicznym nadzorem i wsparciem Lubomíra Dvořáka, będąc efektem współpracy wielu podmiotów i wsparcia finansowego, które od 2013 roku przekazywane jest z budżetu statutowego miasta Ostrawy oraz Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Ostrawskiego.

Kolekcja wystawy „Print with Touch“ w Villa Hanse Ulrich prezentuje autorów z Polski, Słowacji, Austrii, USA i Czech: Fanis Ainacidis CZ / Daniel Balabán CZ / Igor Benca SK / Sławomir Ćwiek PL / Nastazja Ciupa PL / Mateusz Dąbrowski PL / Gregor Eldarb AT / František Kowolowski CZ / František Filipi CZ / Dariusz Gajewski PL / Eduard Halberštát CZ / Pavel Korbička CZ / Robert Makar SK / Miloš Michálek CZ / Ondřej Michálek CZ / Eduard Ovčáček CZ / Berenika Ovčáčková CZ / Mirosław Pawłowski PL / Jan Pamuła PL / Marta Pogorzelec / PL / Thomas Riesing USA / Adam Romaniuk PL / Rudolf Sikora SK / Petr Stanický CZ / Jacek Szewczyk PL / Patrik Ševčík SK / Magdalena Uchman PL / Waldemar Węgrzyn PL / Andrzej Węcławski PL / Kamil Zaleski PL.