Kontakt ul. Sienkiewicza 30/32, 87-100 Toruń
tel.: (+48) 56-611-38-10

KONFERENCJA "KULTURALNY PLECAK II CZYLI O POZASZKOLNEJ EDUKACJI ARTYSTYCZNEJ"

Zdjęcie ilustracyjne

W imieniu dr. Dariusza Delika - Dyrektora Galerii i Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu oraz pracowników Katedry Edukacji Wizualnej i Badań nad Sztuką, zapraszamy na konferencję naukowo-dydaktyczną pt. Kulturalny „Plecak” II czyli o pozaszkolnej edukacji artystycznej. Konferencja jest zaplanowana jako jedno z wydarzeń związanych z obchodami 60-lecia Galerii i odbędzie się 25 maja 2024 r. w Młynie Kultury w Toruniu (ul. Kościuszki 75-77). Początek obrad o godz. 12:00.

Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka jest miejscem rozwijania zdolności twórczych, wyobraźni i wrażliwości plastycznej dzieci i młodzieży. Miejscem wypracowywania i upowszechniania dobrych wzorców edukacji, która kształtuje mądrych, aktywnych i wrażliwych na otaczający świat odbiorców sztuki. Zajęcia plastyczne w pracowniach dydaktycznych, eksperymentalne programy edukacyjne, warsztaty, spotkania, wystawy, konkursy – wszystkie realizowane od lat formy aktywności Galerii cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli.

Podczas konferencji referaty wygłoszą:

- Natalia Pater Ejgierd: Historia sztuki dla dzieci, czyli dlaczego rozmowy o sztuce są ważne;

- Barbara Kaczorowska: Czy dzieci mogą tworzyć Sztukę?;

- Magdalena Kreiss: Twórczy odbiór – o dzieciach (i nie tylko!) jako odbiorcach sztuki;

- Dominika Łowkajtis: Znaczenie aktywności plastycznej w rozwoju dziecka w dobie nowych technologii;

- Beata Marcinkowska: Każde dziecko jest artystą. Wpływ sztuki współczesnej na rozwój twórczy młodego pokolenia.

Organizatorzy Konferencji: Galeria i Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu oraz Katedra Edukacji Wizualnej i Badań nad Sztuką Wydziału Sztuk Pięknych UMK.

pozostałe wiadomości